Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Gaijin Press Release 26 maja 2017, 10:43

War Thunder: włoska „Regia Aeronautica” już dostępna

Aktualizacja 1.69 wprowadziła do rozgrywki włoskie siły powietrzne, nowe mapy i pojazdy naziemne oraz wsparcie dla platformy Sony PlayStation 4 Pro.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Gaijin Entertainment poinformowało, że do gry War Thunder, popularnego MMO akcji utrzymywanego w klimatach II Wojny Światowej, trafiła dziś aktualizacja 1.69 „Regia Aeronautica”. Najnowsze zmiany wprowadzają do rozgrywki wiele możliwości, przede wszystkim dzięki udostępnieniu szóstej strony konfliktu – włoskich sił powietrznych. Dzięki Regia Aeronautica, War Thunder stał się jedynym tytułem na świecie, który udostępnia graczom tak pokaźną ilość włoskich maszyn z różnych okresów działań wojennych. Oprócz 35 samolotów z Włoch, aktualizacja oferuje także: nowe samoloty i czołgi dla pozostałych pięciu nacji, wyrzutnie granatów oraz zasłon dymnych, większy realizm walki na polu bitwy oraz nowe opcje graficzne na platformie PlayStation 4 Pro.

War Thunder Regia Aeronautica - War Thunder: włoska „Regia Aeronautica” już dostępna - wiadomość - 2017-05-26
War Thunder Regia Aeronautica

Regia Aeronautica

Siły powietrzne Włoch wprowadzają do rozgrywki maszyny wykorzystywane przez włoskie lotnictwo na wszystkich teatrach działań wojennych w latach 1930 – 1960. Wśród dostępnych samolotów znajdują się m.in. myśliwsko-szturmowy odrzutowiec Fiat G.91 (znany także jako Aeritalia G.91 lub „Gina”), ciężki, czterosilnikowy samolot bombowy Piaggio P.108B oraz jego siostrzany model P.108A wyposażony w działo L/40 kal. 102 mm, stworzony do niszczenia statków wroga. Wszyscy fani gry War Thunder od dziś będą stopniowo otrzymywać dostęp do włoskich samolotów. Kolejne ery w drzewku rozwoju będą odblokowywane co kilka dni.

Nowe jednostki naziemne

Wojska Stanów Zjednoczonych wraz z aktualizacją 1.69 otrzymają M60A2 „Starship” – nowy pojazd najwyższej klasy uzbrojony w działo kal. 152 mm oraz zdolny do wystrzeliwania pocisków kierowanych. Sowieci wzbogacą się o T-55A, czyli masowo produkowany radziecki czołg podstawowy I generacji, idealny do walki na krótkich dystansach oraz do flankowania wrogów. Niemieckie drzewko otrzyma swój pierwszy samochód pancerny Sd.Kfz. 234/2 „Puma” wyposażony w szybkostrzelną armatę 50 mm KwK 39 L/60.

Wyrzutnia granatów oraz zasłon dymnych

Granaty oraz zasłony dymne to zupełna nowość w War Thunder. Wyrzutnie umożliwią czołgistom wystrzelenie granatów dymnych na daleki dystans w celu np. dezorientacji wroga. Postawienie zasłony pozwoli na taktyczne zakrycie obszaru bezpośrednio wokół czołgu, co wpłynie na obronę zdobywanego celu lub osłoni załogę pojazdu przed wrogim ostrzałem w trakcie dokonywania bieżących napraw na polu bitwy.

Trzy nowe lokacje i wsparcie dla PS4 Pro

Mapa „Kubań” została udoskonalona. Walka czołgów w tej lokacji będzie znacznie bardziej zróżnicowana niż dotychczas oraz umożliwi stosowanie większej ilości taktyk. Na pilotów czekają gorące piaski „Tunezji”, a kapitanowie łodzi bojowych będą mogli przeprowadzić szturm na Morze Czarne na planszy „Port na Morzu Czarnym”. Gracze, korzystający z PlayStation 4 w wersji Pro, otrzymają usprawnioną grafikę, która pozwoli im włączyć War Thunder w natywnej rozdzielczości 4K.