Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release "Gaijin Press Release" 17 marca 2017, 19:51

War Thunder przeprowadza szturm na pozycje wroga

W grze pojawiły się trzy kolejne mapy i 19 dodatkowych maszyn, wkrótce udostępniony zostanie tryb kooperacji.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Gaijin Entertainment ogłosiło dziś wydanie kolejnej aktualizacji do gry akcji MMO utrzymanej w klimatach II wojny światowej – War Thunder. Wraz ze zmianą 1.67 „Szturm” fani otrzymali 19 nowych maszyn oraz 3 kolejne mapy, dzięki czemu liczba plansz w grze wynosi już ponad 80 pozycji. Dodatkowo, wkrótce po wprowadzeniu „Szturmu”, na serwery zawita specjalny tryb kooperacji.

War Thunder przeprowadza szturm na pozycje wroga - ilustracja #1

Nowy tryb kooperacji – „Szturm”

Dostępny w dwóch odmianach, przyszły tryb rozgrywki rzuca graczom wyzwanie bronienia strategicznej pozycji przed kolejnymi falami przeciwników. Czołgiści skupiają się na walkach naziemnych, jednak mają szansę chwilowego aktywowania wsparcia dla sojuszników wykorzystując samoloty szturmowe i bombowe. Piloci natomiast muszą utrzymać panowanie w powietrzu nad wskazanym obszarem, broniąc go przed wrogimi maszynami. Każdy kolejny atak wroga jest groźniejsze od poprzednich i gracze muszą współpracować, by wytrwać do końca pojedynku i odebrać zasłużone nagrody.

Więcej samolotów i czołgów

Aktualizacja 1.67 to 19 dodatkowych maszyn w arsenale gracza War Thunder. Do nowych pojazdów, które pojawiły się w grze wraz ze „Szturmem”, zalicza się brytyjskie działo samobieżne FV4005 z zabójczą armatą przeciwpancerną kalibru 183mm. Jest to największe działo, które zdetronizowało dotychczasowego króla – radzieckie KW-2 z armatą kalibru 152mm. Ciągle rozbudowywane siły naziemne Cesarstwa Japonii także otrzymały wparcie, w tym pierwszą wyrzutnię PPK, Typ 60 APC oraz czołg ciężki Typ 95 Ro-Go wyposażony w kilka wież i różne rodzaje broni.

Trzy dodatkowe mapy

Aktualizacja „Szturm” wprowadza do gry trzy nowe plansze, jedną dla lotników i dwie do bitew łączonych. Na Wyżynach Gujany walki zaczynają się na wysokości ponad 6 000 metrów n.p.m., a cały obszar podzielony jest na sektory, gdzie warunkiem zwycięstwa jest osiągnięcie innych celów misji.

Mapy dla bitew łączonych, Ardeny i Phang Nga, odwzorowują obszary odpowiednie dla teatru działań wojennych w Europie i na Pacyfiku. Ardeny umiejscawiają graczy na przedmieściach belgijskiego Bastogne, gdzie toczą zajadłe walki o panowanie nad miastem i lokalnymi wzgórzami. Phang Nga udostępniana będzie podczas weekendowych Wstępnych Testów Marynarki, a kapitanowie jednostek wodnych i piloci samolotów trafią na wybrzeża Tajlandii, gdzie walczyć będą o panowanie nad Pacyfikiem.