Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 kwietnia 2022, 19:31

Vin Diesel nie ma obsady Fast X, on ma rodzinę

Vin Diesel nie zgodził się na pierwotną wersję scenariusza do filmu Fast X. Powodem takiej decyzji było wykluczenie postaci, która w serii występowała od samego początku. Aktor wypowiedział się w tej sprawie na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.

Źródło: YouTube / The Fast Saga

Zdjęcia do Fast X rozpoczęły się 20 kwietnia 2022 roku i w filmie ponownie pojawi się Vin Diesel, który jest twarzą całej marki. 21 kwietnia umieścił post na Instagramie, gdzie opowiedział o pierwszej wersji scenariusza filmu. W swojej notce wspomniał o wykreśleniu postaci granej przez Jordanę Brewster i o tym, jak ważna jest dla niego obsada filmu.

Postać Jordany Brewster powróciła dzięki rodzinie Vina Diesela

Aktor nie czuł rozczarowania sytuacją, o czym napisał portal Variety. Vin Diesel nawiązał do wydarzeń z przeszłości, gdzie nie tylko on, ale i fani wpływali na wygląd ekipy, która brała udział w kolejnych częściach Szybkich i wściekłych:

Kiedy przyszedł skrypt Fast X, nie było w nim Mii Toretto. Ktoś, komu przypisałem braterstwo Doma i Briana. Byłem tak bardzo zawiedziony, że nie widziałem sensu w kontynuowaniu tego projektu. W końcu wcześniej mówiłem, że nie stworzę kolejnych Szybkich i wściekłych, jeśli w czwórce nie będzie Briana. Nie muszę również przypominać wam o petycjach, które wysłaliście do studia z apelem o powrót Letty w piątej części.

To nie Vin Diesel miał najmocniejszy głos w sprawie przywrócenia Jordany Brewster do obsady. Aktor napisał, że to jego 14-letnia córka, Alpha Angel, sama zwróciła się do reżysera słowami: „Nie ma Mii, nie ma Fast X”. Jako ciekawostkę przekazał on również, że gdy Angel się urodziła, akurat był w trakcie zdjęć z Jordaną oraz Paulem Walkerem i to jej jako pierwszej przekazał dobrą wiadomość.

Jak widać, Vin Diesel nie wyobraża sobie kręcenia filmu bez osób, które były w serii od samego początku. Dla aktora obsada również jest częścią jego wielkiej rodziny. Premiera Fast X zaplanowana jest na 19 maja 2023 roku.