Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2022, 13:16

autor: Sonia Selerska

Gracze wciąż nie mogą się oderwać od Vampire Survivors, twórca dziękuje fanom

Twórca Vampire Survivors podziękował graczom za ciepłe przyjęcie gry. W zamian dostaliśmy deklarację dalszego rozwoju tytułu.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o tym, jak to pewna niepozorna gra za 10 złotych podbiła serca graczy. Od tego czasu Vampire Survivors jeszcze zyskało na popularności. Według SteamDB na zakup decydują się kolejni gracze, a transmisje na Twitch.tv mają coraz więcej widzów. Średnia ocen, mimo większej liczby not, ciągle pozostaje „przytłaczająco pozytywna”.

Gracze wciąż nie mogą się oderwać od Vampire Survivors, twórcy dziękują fanom - ilustracja #1
Wyniki popularności na Steam i Twitch.Tv z ostatnich siedmiu dni.

Pozytywny odbiór i rosnąca liczba graczy jest niezwykle istotną informacją dla twórcy. Poncle podziękował za wsparcie przy okazji nowej aktualizacji:

Raz jeszcze dziękuję cudownej społeczności [...], to ciągle przerasta moje oczekiwania. Uważam, że najlepszym sposobem na wyrażenie mojej wdzięczności jest dotrzymywanie obietnic w Early Access.

Poza podziękowaniami skierowanymi w stronę społeczności otrzymaliśmy informacje na temat nowości, jakie trafiły do gry. W wersji 0.2.10 Vampire Survivors otrzymujemy dwie nowe postacie, trzy osiągnięcia odblokowujące dodatkową zawartość oraz świeżą arenę. Poza tym naprawiono niektóre błędy i ulepszono animacje przeciwników. Pojawił się też tryb dla streamerów, zmieniający muzykę w Bibliotece, a wersje na Linuxa i MacOS są w trakcie testowania. Na ten tydzień zapowiedziano tłumaczenia na nowe języki: koreański, chiński, japoński, niemiecki, francuski i hiszpański. Wspomniana została również wersja mobilna, ale obecny silnik gry uniemożliwia konwersję, więc nie nastąpi to w najbliższej przyszłości.