Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 grudnia 2012, 20:59

Unforgotten Quest, Tiny Barbarian DX i Leviathans Online - Przegląd Kickstarterów (17/12/2012)

W najnowszym przeglądzie Kickstarterów omawiamy m.in. sukces komediowego RPG Unforgotten Quest oraz platformówki Tiny Barbarian DX. Piszemy również o rozpoczęciu zbiórek na przygodówki The Red Queen of Oz: Two Fates i Dream. Co ciekawe, w minionym tygodniu obyło się bez porażek jakichkolwiek projektów.

Unforgotten Quest, Tiny Barbarian DX i Leviathans Online - Przegląd Kickstarterów (17/12/2012) - ilustracja #1

Ostatnie miesiące to okres prawdziwego kickstarterowego szaleństwa. Stąd pomysł regularnego cyklu, który pomoże Wam w zorientowaniu się we wszystkim, co ciekawego dzieje się na tym serwisie. Znajdziecie tu informacje o nowych projektach, udanych zbiórkach i spektakularnych porażkach.

Miniony tydzień był wyjątkowo spokojny. Duże Kickstartery dobiegły już końca i niewiele zespół chce startować z nowymi na krótko przed okresem świątecznym.

Sukcesy

Unforgotten Quest

Na kilkadziesiąt godzin przed końcem akcji cel 100 tysięcy dolarów przekroczył Kickstarter Unforgotten Quest. Będzie to mocno humorystyczne RPG, w które zagramy samotnie lub w trybie kooperacyjnym dla czterech osób. Całość oparta jest na popularnej serii filmików animowanych, które rozpoczęły życie na serwisie Youtube. Grafika gry przypominać ma dwuwymiarowe platformówki i utrzymana będzie w tym samym stylu co kreskówka.

  1. Unforgotten Quest – strona Kickstartera

Tiny Barbarian DX

Skromny cel w wysokości 12 tys. dolarów udało się wreszcie przekroczyć projektowi Tiny Barbarian DX, czyli komercyjnej kontynuacji jednej z najlepszych darmowych platformówek zeszłego roku. Ponownie wcielimy się w tytułowego małego barbarzyńcę, będącego humorystyczną wersją Conana, który eksplorować będzie pełne potworów i pułapek dwuwymiarowe poziomy. Poza lepszą grafiką i nowymi poziomami autor obiecuje też znaczące rozbudowanie systemu walki.

  1. Tiny Barbarian DX – strona Kickstartera

SPORTSFRIENDS

Pod koniec własnej akcji nerwowe chwile przeżywali twórcy SPORTSFRIENDS, ale ostatecznie projektowi udało się zdobyć trochę ponad wymagane minimum w wysokości 150 tys. dolarów. Produkcja jest zestawem czterech gier multiplayer przeznaczonych do zabawy w na jednym telewizorze na PC lub konsoli PlayStation 3. W skład zestawy wejdą: Johann Sebastian Joust, BaraBariBall, Super Pole Riders i Hokra.

  1. SPORTSFRIENDS – strona Kickstartera

The Last Door

Warto też wspomnieć o sukcesie utrzymanej w klimatach horroru epizodycznej przygodówki The Last Door. Autorzy pełnymi garściami czerpią z twórczości takich pisarzy jak Edgar Allan Poe oraz H.P.Lovecraft, choć jednocześnie postawili na pełną dużych pikseli stylistykę retro. Gra przeniesie nad do XIX-wiecznej Wielkiej Brytanii, gdzie udamy sie do nawiedzonego domu należącego do naszego starego przyjaciela.

  1. The Last Door – strona Kickstartera

W toku

The Red Queen of Oz: Two Fates

W minionym tygodniu wystartował Kickstarter pecetowej gry The Red Queen of Oz: Two Fates. Będzie to przygodówka oparta na komiksie, który połączył w jeden świat elementy z Czarnoksiężnika z Krainy Oz oraz Alicji w Krainie Czarów. Gracz sam wybierze czy zechce pokierować Dorotką czy Alicją i w ich ciele odwiedzi masę znanych z kart książek lokacji. Rozgrywka zostanie wzbogacona elementami RPG, w tym turowym systemem walki. Projekt potrzebuje minimum 40 tys. dolarów, a zbiórka dobiegnie końca 25 stycznia przyszłego roku.

  1. The Red Queen of Oz: Two Fates – strona Kickstartera

Leviathans Online: Monsters In The Sky

Ciekawie prezentuje się również Leviathans Online: Monsters In The Sky. W tej zmierzającej na pecety i urządzenia mobilne strategii obejmiemy kontrolę nad potężnymi parowymi statkami powietrznymi. Całość utrzymana będzie w klimatach steampunkowych i pozwoli pokierować jednostkami brytyjskimi lub francuskimi. Autorzy szykują kampanię dla pojedynczego gracza oraz tryb multiplayer. Aby odnieść sukces projekt musi do 17 stycznia przyszłego roku zebrać co najmniej 300 tys. dolarów.

  1. Leviathans Online: Monsters In The Sky – strona Kickstartera

Dream

Swoich sił na Kickstarterze próbują również autorzy przygodówki Dream. Proszą oni o 20 tys. funtów i sumę tę muszą zgromadzić do 2 stycznia przyszłego roku. W grze wcielimy się w absolwenta uniwersytetu medycznego, który przed problemami życia codziennego uciekł do świata własnych snów. Zabawa polegać ma na eksplorowaniu lokacji oraz rozwiązywaniu zagadek, a dodatkową atrakcją będzie grafika korzystająca z silnika Unreal 3.0.

  1. Dream – strona Kickstartera