Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 listopada 2018, 11:15

autor: Adrian Werner

Ukończono zdjęcia do filmu Terminator 6

Ukończono zdjęcia do nowej odsłony filmowego cyklu Terminator. Z tej okazji dowiedzieliśmy się również, że obecnie projekt funkcjonuje pod tytułem Terminator 6: Phoenix.

Na film poczekamy do listopada przyszłego roku. - Ukończono zdjęcia do filmu Terminator 6 - wiadomość - 2018-11-07
Na film poczekamy do listopada przyszłego roku.

Dobiegły końca zdjęcia do filmu Terminator 6, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu science fiction. Wieść tę ogłosiła na swoim Facebooku aktorka Fruzsina Cseh, wrzucając zdjęcie z imprezy zorganizowanej w celu uczczenia tego wydarzenia.

Warto zauważyć, że Cseh jako tytuł filmu podała Terminator 6: Phoenix. Ten podtytuł wcześniej pojawił się w wywiadzie w języku hiszpańskim, którego udzielił aktor Enrique Arce. Należy jednak mieć na uwadze, że może to być jedynie nazwa tymczasowa, używana podczas produkcji.

Fabuła „szóstki” litościwie zignoruje wszystkie części serii po Terminatorze 2, wliczając w to film Terminator: Genisys z 2015 roku. - Ukończono zdjęcia do filmu Terminator 6 - wiadomość - 2018-11-07
Fabuła „szóstki” litościwie zignoruje wszystkie części serii po Terminatorze 2, wliczając w to film Terminator: Genisys z 2015 roku.

Ukończenie zdjęć nie oznacza, że szybko zobaczymy nowego Terminatora. Premiera filmu planowana jest dopiero na 1 listopada przyszłego roku.

Po kilku rozczarowujących odsłonach Terminator 6 ma szanse okazać się powrotem marki do formy. Scenariusz opracowany został jako bezpośrednia kontynuacja drugiej części i zignoruje on wydarzenia późniejszych odsłon. Ze reżyserię odpowiada znany z Deadpoola Tim Miller, a jednym z producentów jest James Cameron, dla którego jest to pierwszy kontakt z marką od czasów Terminatora 2. Fani spore nadzieje wiążą również z powrotem Lindy Hamilton w roli Sarah Connor.

Podobne podejście okazało się w tym roku strzałem w dziesiątkę w nowym Halloween. Tam również powróciła oryginalna aktorka (Jamie Lee Curtis), a film potraktował wydarzenia ze wszystkich odsłon po pierwszej jako niebyłe. Produkcja już zarobiła 230 mln dolarów, stając się najbardziej dochodową odsłoną cyklu. Twórcy Terminatora 6 bez wątpienia liczą na podobny sukces.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Skydance
  2. Oficjalna strona internetowa wytwórni Paramount Pictures