Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2021, 16:30

autor: AlexB

Ubisoft będzie oznaczał swoje gry jako „Ubisoft Original”

Firma Ubisoft zdecydowała, że wszystkie produkcje należące do jej największych marek i opracowane przez studia wewnętrzne będą określane jako „Ubisoft Original”. Nazwa ta pojawiła się już przy okazji ubiegłotygodniowej zapowiedzi Tom Clancy's The Division: Heartland.

W minionym tygodniu firma Ubisoft zapowiedziała Heartland – produkcję typu free-to-play, mającą rozwijać uniwersum znane z dużych produkcji sygnowanych marką Tom Clancy’s The Division. Na grafice promocyjnej można było dostrzec napis „A Ubisoft Original”, znajdujący się tuż pod samym tytułem. Zaintrygował on redaktorów portalu Eurogamer, którzy zdecydowali się zapytać przedstawicieli francuskiego giganta, czy takie określenie zostało użyte jednorazowo, czy też będziemy mogli się z nim spotykać częściej. Oto, jaką otrzymali odpowiedź:

W przyszłości oznaczenie „Ubisoft Original” będzie dołączane do wszystkich gier Ubisoftu tworzonych przez nasze studia wewnętrznie i pracujących w nich utalentowanych programistów.

Ubisoft będzie oznaczał swoje gry jako „Ubisoft Original” - ilustracja #1
Określenie „Ubisoft Original” wkrótce będzie można spotkać częściej.

Wygląda zatem na to, że Ubisoft nie chce pozostawiać jakichkolwiek wątpliwości, do kogo należą takie marki jak Assassin's Creed czy Far Cry, i zamierza na każdym kroku to podkreślać. Pytanie tylko, czy określenie faktycznie się przyjmie i zostanie z nami na dłużej, czy też Francuzi relatywnie szybko z niego zrezygnują.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft