Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2018, 11:13

Trollowa Rozróba w Hearthstone oraz 14 dni Fortnite - wieści MMO

Koniec roku to gorący okres pełen zimowych eventów w grach free-to-play. Wszystkie najciekawsze wydarzenia drugiej połowy grudnia znajdziecie w rozwinięciu newsa. Sprawdź, co przygotowali dla nas twórcy Heroes of the Storm, Pokemon GO, World of Warships i wielu innych.

Trollowa Rozróba w Hearthstone oraz 14 dni Fortnite - wieści MMO - ilustracja #1

Święta za pasem już nie tylko za naszymi oknami, ale również i w świecie gier sieciowych. Ostatnie dni bieżącego roku to gorący okres pełen specjalnych eventów, świątecznych wydarzeń, a także premier ciekawych dodatków. Poniżej zestawienie tego, co przygotowali dla nas między innymi twórcy Fortnite, Hearthstone, Star Wars: The Old Republic, a także Drakensang Online, abyśmy nie nudzili się w wolne od szkoły i pracy dni.

Nowości w grach sieciowych

 • Z wielkim przytupem świętować będą wszyscy gracze Fortnite. Poza wprowadzeniem świątecznej scenerii na mapie, począwszy od 19 grudnia przez kolejne dwa tygodnie dostępne będą unikalne, dzienne wyzwania, za które zdobędziemy darmowe nagrody. Co więcej, w growym sklepie pojawią się specjalne, świąteczne stroje. Wszystkie nowości 14 dni Fortnite sprawdzicie w szczegółowym opisie patcha 7.10 tutaj.
 • Zima nie ominie również świata Pokemon GO. Podczas świątecznego eventu w grze pojawią się nowe stworki z czwartej generacji, a zdobędziemy je nie tylko „na dziko”, ale również i w zebranych podczas wydarzenia jajkach. Poza nimi złapiemy również świątecznego Delibirda (dostępnego także w wersji shiny). Co więcej będziemy zdobywali 2 razy więcej candy za łapanie i transferowanie pokemonów, podwójny stardust, podwójne doświadczenie, a dystans wykluwania jajek skróci się o połowę.
 • Sporo nowości w swoich grach free-to-play zaserwuje nam także Blizzard. Do Hearthstone zawitał nowy dodatek o podtytule „Trollowa Rozróba”. Wraz z nim w grze pojawią się nowe karty i mechaniki, a także kolejne przygody w trybie fabularnym. A gdyby tego było mało, od 18 grudnia w grze dostępna jest Zimowa Uczta, która pozwoli nam na zdobycie dodatkowych pakietów kart. W Heroes of the Storm „wylądował” natomiast patch „Świat Zabawek”. Poza specjalnym eventem pełnym nowych skórek, portretów i wierzchowców aktualizacja skupia się na balansie Sylwany oraz Zszywańca, a także sposobie zdobywania doświadczenia podczas samych meczów. Pozostałe informacje o zaktualizowanych mechanikach gry przeczytacie pod tym adresem.
 • Bijący rekordy popularności hack’n’slash Path of Exile (zwany często prawdziwym spadkobiercą Diablo 2) doczekał się balansującego patcha 3.5.0d. Jest on odpowiedzią na uwagi fanów produkcji po wprowadzeniu dodatku Betrayal i skupia się głównie na poprawkach w równowadze rozgrywki oraz naprawie najczęściej zgłaszanych obecnie bugów contentu rozszerzenia.
 • Szereg zmian przyniesie również najnowszy patch w Star Wars: The Old Republic. Wśród nich kontynuacja historii w trybie fabularnym, przebudowany i rozszerzony system gildii, a także – standardowo – nowe części wyposażenia naszych postaci, nowe zadania oraz lokacje. Więcej o samej aktualizacji dowiecie się w oficjalnym poście na stronie gry.
 • Erwin to świeża klasa postaci, jaka wraz z końcem roku zagościła w grze SoulWorker. Posługuje się on wszelkiego rodzaju bronią palną: pistoletami, karabinami, a także… wyrzutniami rakiet. Wraz z Erwinem w grze pojawi się również nowa, przeznaczona dla graczy o wysokim levelu instancja – Grasscover Camp, a także mapa eventowa pełna świątecznych prezentów. Wydarzenie potrwa aż do 10 stycznia! Podsumowanie nowości sprawdzicie po kliknięciu w ten link.

Wydarzenia w grach dostępnych na naszej stronie

 • Ogromna aktualizacja zawitała tuż przed świętami do Drakensang Online. Zmiany objęły przywrócenie ekonomicznej równowagi, usunięcie systemu trwałości przedmiotów, rebalans PVP, poprawę systemu zaklinania oraz wiele, wiele innych. O wszystkim przeczytacie w (naprawdę długim) wątku na forum gry.
 • Świętowanie dotarło również do gier studia Wargaming.net. Specjalne, zimowe skórki dla naszych czołgów pojawiły się w World of Tanks, natomiast World of Warships wkracza w nowy rok z updatem oznaczonym cyframi 0.7.12. Wraz z nim w grze zagoszczą nowe kampanie, nowe eventy, a także zmiany mapy i balansu rozgrywki. A to tylko wierzchołek nowości wprowadzonych w tej aktualizacji.
 • Prezenty, śnieg i Mikołaj Yeti to eventy, jakie przygotowało dla nas studio InnoGames w swoich grach strategicznych: Elvenar, Forge of Empires i Grepolis. W sezonie świątecznym przyjdzie nam wykonywać dzienne zadania, zdobywać darmowe nagrody, a także odwiedzić zimowy jarmark w Elvenar oraz koło fortuny Tyche w Grepolis. Opis wszystkich wydarzeń dostępny jest na blogu studia.
 • Weteran gatunku MMO – Aion Online – zabierze nas ze sobą w wir wydarzeń nazwanych „Gorącym Grudniem”. Przygotowane przez twórców atrakcje obejmują zarówno aktywności PVP oraz PVE, dlatego każdy gracz będzie mógł cieszyć się świętami w wybrany przez siebie sposób. Eventy potrwają aż do 9 stycznia 2019 roku, a ich dokładny opis znajdziecie tutaj.
 • 1.85 Supersonic to oznaczenie najnowszego patcha do lotniczej gry MMO od studia Gaijin – War Thunder. Wraz z nim do gry wprowadzonych zostanie 50 maszyn, nowa lokacja (Wietnam), nowe mapy oraz, oczywiście, balans w rozgrywce.

Zapraszamy Was również do innych gier dostępnych w naszym odświeżonym serwisie pod adresem darmowe.gry-online.pl.