filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 maja 2023, 12:00

Tomasz Bagiński o swoim wpływie na Rycerzy Zodiaku. „Miałem inną kontrolę niż nad Wiedźminem”

Premiera Rycerzy Zodiaku zbliża się wielkimi krokami. Tomek Bagiński, reżyser filmu, opowiedział nam o tym, jak wyglądał jego wkład w produkcję.

Źródło fot. Rycerze Zodiaku, Tomasz Bagiński, United International Pictures, 2023
i

12 maja 2023 roku Rycerze Zodiaku zadebiutują w polskich kinach. Produkcja Sony Pictures Entertainment i Toei Animation to ekranizacja kultowej mangi o tym samym tytule. Widowisko interesuje w szczególności polskich fanów anime z lat 80., ponieważ reżyserem jest Tomek Bagiński, filmowiec i rysownik nominowany do Oscara za najlepszą krótkometrażową animację (Katedra). Bagiński był także producentem wykonawczym Wiedźmina od Netfliksa. Rycerze Zodiaku to pierwszy pełnometrażowy film aktorski w jego karierze.

Teraz Tomek Bagiński opowiedział nam o wpływie na Rycerzy Zodiaku. Podkreślił, że nad własną produkcją miał zupełnie inną kontrolę niż nad adaptacją prozy Andrzeja Sapkowskiego.

Inspiracje nie są jeszcze do końca widoczne w mojej pracy. Im więcej robi się filmów, tym bardziej język wypowiedzi staje się wyraźny i też zyskuje się więcej kontroli nad projektami. Na przykład miałem zupełnie inną kontrolę przy Rycerzach Zodiaku, a inną przy Wiedźminie. To są zupełnie różne poziomy zaangażowania. Im więcej się pracuje, tym większy ma się wpływ na ostateczny obraz. Tym bardziej ten język się uwydatnia. Ja jeszcze do tego dążę. Chociaż już mi znajomi mówią, że wyłapują pewne podobieństwa, czy to do ujęć, czy do jakiegoś konkretnego momentu.

Wypatrujcie pełnego wywiadu z Bagińskim na naszej stronie już we wtorek, 9 maja.

O czym są Rycerze Zodiaku?

Miesiąc temu do sieci trafił zwiastun filmu w reżyserii Tomasza Bagińskiego. Rycerze Zodiaku przedstawią historię Seiyi (Mackenyu Arata), osieroconego chłopaka, który walczy za pieniądze, poszukując swojej porwanej siostry. Niespodziewanie młody wojownik odkrywa w sobie mistyczne moce, o których nie miał pojęcia. W ten sposób Seiya trafia do świata bogów i magii, by chronić odrodzoną Atenę, oraz staje się jednym z Rycerzy Zodiaku.

W obsadzie filmu znaleźli się Madison Iseman, Sean Bean, Famke Janssen, Nick Stahl, Diego Tinoco i Mark Dacascos. Scenariusz przygotowali Kiel Murray, Josh Campbell i Matt Stuecken.

Premiera filmu odbędzie się 12 maja 2023 roku.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

więcej