Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2023, 12:13

autor: Adrian Werner

To połączenie GTA, Cities: Skylines i House Flippera warto mieć na oku

W przyszłym miesiącu zagramy w Big Ambitions. Gra spróbuje połączyć strategię ekonomiczną z symulatorem życia biznesmena.

Źródło fot. Hovgaard Games
i

Studio Hovgaard Games ogłosiło datę premiery gry Big Ambitions, czyli produkcji, która połączy strategię ekonomiczną z RPG-owym symulatorem życia w wielkim mieście.

  1. Big Ambitions zadebiutuje w Steam Early Access 10 marca tego roku.
  2. Gra zmierza tylko na PC,
  3. Produkcja ma spędzić we wczesnym dostępie 8-12 miesięcy.
  4. Tytuł nie zaoferuje polskiej wersji językowej.

W Big Ambitions gracz pokieruje mieszkańcem Nowego Jorku, który rozpocznie z wynajętym mieszkaniem i pierwszą pracą. Jego zadaniem będzie stanie się najbogatszą osobą w mieście. W tym celu będzie zakładał małe firmy, a następnie rozwijał je w potężne korporacje. Wśród możliwych biznesów znajdziemy sklepy z podarunkami, alkoholem czy ubraniami, supermarkety, firmy prawnicze oraz kwiaciarnie.

GTA spotyka Cities: Skylines i House Flippera

Big Ambitions ma zaoferować rozbudowane mechanizmy prowadzenia własnych biznesów. Gracz będzie brał pożyczki, zakładał firmy, projektował loga, szukał siedzib i pracowników, budował infrastrukturę oraz zarządzał finansami. Z czasem gdy nasz biznes odpowiednio urośnie, konieczne stanie się zatrudnienie menadżerów logistyki oraz HR czy przedstawicieli handlowych, jak również przygotowanie im wszystkim biur.

Wszystko to odbywać się ma w formie znanej z symulatorów i RPG-ów, więc masę czynności nasza postać będzie musiała wykonać osobiście. Możliwe ma być wejście do praktycznie każdego budynku i jego wykupienie. Zarobione pieniądze wydamy nie tylko na rozwój naszych biznesów, ale również na poprawę życia bohatera. Jednocześnie nie będzie on robotem, który może pracować bez końca. Konieczne okaże się dbanie o jego sen i zdrowie.

Warto na koniec wspomnieć, że odpowiedzialne za grę studio Hovgaard Games wcześniej opracowało ciepło przyjętą strategię Startup Company, która ma 81% pozytywnych recenzji na Steamie.

  1. Big Ambitions na Steamie
To połączenie GTA, Cities: Skylines i House Flippera warto mieć na oku - ilustracja #1

Hovgaard Games

To połączenie GTA, Cities: Skylines i House Flippera warto mieć na oku - ilustracja #2

Hovgaard Games

To połączenie GTA, Cities: Skylines i House Flippera warto mieć na oku - ilustracja #3

Hovgaard Games

To połączenie GTA, Cities: Skylines i House Flippera warto mieć na oku - ilustracja #4

Hovgaard Games

To połączenie GTA, Cities: Skylines i House Flippera warto mieć na oku - ilustracja #5

Hovgaard Games