Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 marca 2020, 12:30

autor: Daria "Pri" Bocheńska

The Walking Dead – Andrew Lincoln wcielił się w Ricka, oddając hołd koleżance

Andrew Lincoln, gwiazda dziewięciu sezonów serialu The Walking Dead, nagrał film pożegnalny dla koleżanki z obsady, Danai Guriry, w którym wciela się w Ricka Grimesa i wspomina pierwsze spotkanie granych przez nich bohaterów.

Andrew Lincoln najbardziej znany jest z roli Ricka Grimesa w serialu The Walking Dead. Po dziewiątym sezonie odszedł on z obsady, jednak już wówczas zarzekał się, że nie jest to koniec jego przygody z postacią Ricka (zapowiedziano także filmy mające kontynuować historię postaci). I chociaż na produkcje kinowe trzeba jeszcze poczekać, ostatnio Andrew Lincoln ponownie wcielił się w Ricka Grimesa w pożegnalnym filmiku, który nagrał dla Danai Guriry, serialowej Michonne.

The Walking Dead – Andrew Lincoln wcielił się w Ricka, oddając hołd koleżance - ilustracja #1
Dalsze przygody Ricka powinniśmy poznać w zapowiedzianych filmach.

Danai Gurira po latach współpracy także pożegnała się z serialem. Dwa dni po tym jak ostatni odcinek, w którym możemy zobaczyć Michonne został wyemitowany, Andrew Lincoln nagrał pożegnalny film, później opublikowany przez Gurirę na Instagramie.

Wideo zaczyna się od przerobionej przez aktora wersji piosenki z Bonda – Live and Let Die – w której Andrew zmienił słowa na „po prostu kocham cię, Danai”. Po tym krótkim muzycznym występie zaczyna opowiadać o pierwszym spotkaniu Ricka i Michonne. Mówi tutaj w pierwszej osobie, wczuwając się w rolę głównego bohatera serii.

Myślałem, że jesteś szaleńcem z katanami. Ale mój syn Carl uznał, że powinniśmy cię uratować.

The Walking Dead – Andrew Lincoln wcielił się w Ricka, oddając hołd koleżance - ilustracja #2
Finał dziesiątego sezonu został przełożony, data wydania specjalnego odcinka finałowego nie jest jeszcze znana.

To ciekawy sposób na oddanie hołdu i pożegnanie jednej z głównych postaci serii. Nie powinniśmy się jednak dziwić bliskiej relacji Lincolna i Guriry. Aktorzy współpracowali przez lata i spędzali ze sobą na planie dużo czasu, szczególnie od szóstego sezonu, w którym rozwinięto romantyczny wątek między granymi przez nich bohaterami.

Danai wydaje się szczerze wzruszona pożegnalnym filmikiem.

Tak wiele to dla mnie znaczy. Sprawiło, że śmiałam się i płakałam. Dziękuję bardzo, Andy!(...) Jesteś jedną z najbardziej niesamowitych osób na tej planecie.

Niestety serial jest kolejną produkcją dotkniętą przez rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dziesiąty sezon The Walking Dead zakończy się 5 kwietnia wraz z emisją 15. odcinka. Finał zostanie wyemitowany jako odcinek specjalny w późniejszym terminie.

  1. Oficjalna strona serialu The Walking Dead
  2. Post na Instagramie Danai Guriry