Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2022, 10:02

autor: Jakub "Rozbo" Tarchała

The Game Awards krótsze niż rok temu, o darmowego Steam Decka będzie trudniej

Tegoroczna gala The Game Awards ma być krótsza niż w ubiegłych latach. Jedną z przyczyn ma być rozdawnictwo darmowych Steam Decków.

Źródło fot. The Game Awards
i

W nocy z czwartku na piątek odbędzie się gala The Game Awards, na której jak co roku poznamy laureatów najważniejszych nagród (w tym dla „Najlepszej gry roku”) oraz zobaczymy zapowiedzi nadchodzących gier. W tym roku czeka nas również nie lada niespodzianka – publiczność będzie miała szansę wygrania po jednym Steam Decku na minutę.

Mniej minut oznacza mniej Steam Decków

W zeszłym tygodniu Valve we współpracy z organizatorami TGA zapowiedziało ciekawą akcję promocyjną – otóż firma co minutę sprezentuje jednemu widzowi Steam Decka w wersji 512 GB. W obliczu tej informacji niezwykle istotną kwestią wydaje się być czas trwania gali, gdyż każda minuta oznaczać będzie więcej urządzeń rozdanych publiczności. Geoff Keighley, pomysłodawca i prowadzący TGA, jak co roku zorganizował na Reddicie sesję AMA, podczas której odpowiadał na pytania widzów.

Jedno z pytań dotyczyło właśnie tego, jak długo potrwa TGA 2022. Geoff Keighley ujawnił, że tegoroczny pokaz jest zaplanowany na ok. 2,5 godziny, czyli będzie krótszy niż ubiegłoroczna gala (o ok. 30 minut). Oznacza to, że w ręce widzów trafi ok. 150 Steam Decków.

Geoff Keighley odniósł się do tej kwestii także na Twitterze, zamieszczając tam streszczenie sesji AMA. Prowadzący potwierdził, że gala będzie krótsza, co w dużej mierze ma wynikać z faktu, że przewidziano na niej mniejszą liczbę zapowiedzi gier AAA niż w ubiegłych latach. Warto jednak zaznaczyć, że gala The Game Awards składa się w dużej mierze z licznych przemówień i prezentacji, więc czas trwania imprezy może się ostatecznie nieco wydłużyć.

Szanse są niewielkie

W ubiegłym roku impreza trwała aż 3 godziny i 42 minuty (licząc także tzw. pre-show). Transmisję na żywo obejrzało łącznie ponad 85 milionów osób na wszystkich platformach. Skrócenie czasu trwania gali oraz rozdawnictwo Steam Decków mają na celu przyciągnąć jeszcze więcej widzów, pomagając tym samym w ustanowieniu nowego rekordu. Trzeba przy tym jasno zaznaczyć, że zdobycie sprzętu nie będzie łatwe, na co wskazują reguły, jakie obowiązują przy tym rozdawnictwie, i fakt, że liczba aktywnych użytkowników Steama, potencjalnych konkurentów w losowaniu, rośnie z roku na rok (w 2021 r. było ich 132 mln miesięcznie). Pełne zasady losowania Steam Decków na TGA 2022 znajdziecie tutaj.

The Game Awards krótsze niż rok temu, o darmowego Steam Decka będzie trudniej - ilustracja #1
Liczba widzów oglądających streamy z The Game Awards w kolejnych latach. Źródło: statista.

Gala The Game Awards 2022 odbędzie się 9 grudnia o godzinie 1:30 czasu polskiego.