Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2021, 11:06

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Twórcy Terrarii wznawiają współpracę z Google po wielkiej awanturze

Niecałe trzy tygodnie temu twórca gry Terraria ogłosił zakończenie współpracy z Google, ponieważ stracił dostęp do wszystkich swoich kont. Wczoraj sytuacja została rozwiązana i popularny sandbox ostatecznie ukaże się na Stadii.

Niecałe trzy tygodnie temu pisaliśmy o tym, że szef stojącego za grą Terraria studia Re-Logic, Andrew Spinks, zakończył współpracę z firmą Google. Powodem było zablokowanie wszystkich kont dewelopera, jakie znajdowały się na platformie giganta IT. Właściciel w ostrych słowach skomentował całe zajście na Twitterze, przez co wywołał niemałą awanturę. Jednak ta historia otrzymała szczęśliwe zakończenie, ponieważ twórcy poinformowali, że nieporozumienie zostało wyjaśnione, a dostęp do wszystkich danych - odzyskany.

We wczorajszym newsletterze, który pojawił się na oficjalnym forum gry, znalazło się krótkie podsumowanie obecnej relacji z Google. Po miesięcznym oczekiwaniu dział obsługi klienta skontaktował się z deweloperami popularnego sandboksa i podjął decyzję o odblokowaniu wszystkich niedostępnych kont.

Twórcy Terrarii wznawiają współpracę z Google po wielkiej awanturze - ilustracja #1
Ostatecznie ten widok ujrzymy na Google Stadii.

Twórcy stwierdzili, że nie chcą zmarnować wysiłków ludzi, którzy trudzili się nad przeniesieniem gry na Stadię, i zdecydowali o wznowieniu współpracy. Gra obecnie czeka na przyznanie certyfikatu od Google. Studio podziękowało swoim fanom za wsparcie i zaznaczyło, że w znacznym stopniu przyczyniło się ono do rozwiązania kłopotliwej sytuacji.

Nie wiadomo, kiedy gra ukaże się na platformie Stadia, lecz patrząc na tempo pracy deweloperów, można dojść do wniosku, że nastąpi to jeszcze w tym roku.