Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2020, 14:20

autor: AlexB

Takiej mapy w PUBG jeszcze nie było - zobacz teaser Paramo

W Playerunknown's Battlegrounds wkrótce pojawi się kolejne pole bitwy – płaskowyż Paramo. Jak podaje studio PUBG Corp., będzie to „pierwsza dynamiczna mapa”, która pojawi się w przebojowej produkcji sieciowej opartej o tryb battle royale.

W SKRÓCIE
  1. Wkrótce w PUBG pojawi się nowa mapa – Paramo.
  2. Ma ona zmieniać się dynamicznie – jak podali twórcy, za każdym razem, gdy na nią wyskoczymy, będzie wyglądała nieco inaczej.
  3. Nowa mapa zadebiutuje w grze wraz ze startem dziewiątego sezonu rywalizacji w PUBG, co nastąpi 21 października na PC oraz 29 października na konsolach.
  4. Prócz tego w dziewiątym sezonie, który potrwa dwa miesiące, pojawią się kolejny specjalny tryb oraz aż dwie przepustki sezonowe.

Choć Playerunknown's Battlegrounds nie cieszy się już tak gigantyczną popularnością jak na przełomie 2017 i 2018 roku, to nadal jest jedną z chętniej ogrywanych produkcji na rynku, o czym mogą świadczyć chociażby dane z serwisu Steamcharts. Zainteresowanie tytułem podsycają nowości, które co jakiś czas pojawiają się w tej sieciowej strzelance opartej o tryb battle royale (czyli ostatni żywy wygrywa). Następna istotna „świeżynka” zadebiutuje w tytule wraz ze startem dziewiątego sezonu rywalizacji, co nastąpi 21 października na PC i 29 października na Xboksie One oraz PlayStation 4. Będzie to kolejna mapa, raczej z gatunku tych mniejszych - płaskowyż Paramo. Poniżej możecie zobaczyć jej ostatni teaser.

Pierwsze informacje o Paramo pojawiły się już pod koniec września, kiedy to do wybranych osób zajmujących się Playerunknown's Battlegrounds wysłane zostały drewniane skrzynki, zawierające tajemnicze kamienne tablice oraz list od prowadzącego wykopaliska doktora Burtona Northropa. Jak dowiadujemy się z filmu opublikowanego w ubiegłym tygodniu na oficjalnym kanale Playerunknown's Battlegrounds, naukowiec ten wyruszył w Andy w celu odnalezienia mitycznej Fontanny Młodości. Ma ona się znajdować właśnie w osnutym mgłą mieście Paramo. Misja ta ostatecznie wpędziła archeologa w szaleństwo. Lecz co on tak naprawdę znalazł? I co z tym wszystkim wspólnego ma tajemnicza korporacja Tythonic Industries? O tym będą mogli przekonać się gracze (o ile po prostu nie będą woleli zabijać się nawzajem). Nowe informacje na temat uniwersum tytułu otrzymacie, jeśli zapiszecie się na tej stronie.

Studio PUBG Corp określiło Paramo jako pierwszą mapę dostępną w Playerunknown's Battlegrounds, która będzie zmieniała się dynamicznie. Co to dokładnie znaczy? Jak czytamy na oficjalnej stronie, gracze mogą spodziewać się losowych przepływów lawy wydobywającej się z pobliskiego wulkanu oraz lokacji, które będą inne za każdym razem, gdy wyskoczymy z helikoptera. Warto zaznaczyć, że będzie to debiut tych maszyn w omawianej produkcji. Nie tylko przetransportują one graczy na pole bitwy, ale również dostarczą skrzynki. Co ciekawe, pojawi się opcja zestrzelenia śmigłowców z zaopatrzeniem, dzięki czemu gracze nie będą musieli obserwować, gdzie wyląduje pakiet, tylko postarać się przechwycić go jak najbliżej swojej pozycji.

Czego prócz nowej mapy możemy spodziewać się po dziewiątym sezonie w Playerunknown's Battlegrounds? Między innymi nowego, specjalnego trybu oraz aż dwóch przepustek sezonowych. Pierwsza z nich pojawi się wraz z patchem 9.1 od razu na start rywalizacji i umożliwi zdobycie ekskluzywnych nagród związanych z kulturą Paramo. Natomiast drugą, skupiającą się na pewnej „niesławnej postaci PUBG”, wprowadzi aktualizacja 9.2.

Takiej mapy w PUBG jeszcze nie było - zobacz teaser Paramo - ilustracja #1
Mapa Paramo powinna obfitować w niespodzianki.

Dziewiąty sezon w Playerunknown's Battlegrounds potrwa dwa miesiące i na papierze zapowiada się całkiem interesująco. Czy taki będzie w rzeczywistości? Przekonamy się o tym już niedługo.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Playerunknown’s Battlegrounds
  2. Playerunknown’s Battlegrounds - poradnik do gry