Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 września 2022, 11:34

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Szef DC Films dalej poszukiwany; Dan Lin jednak nie zostanie wybawcą

Jeszcze kilkanaście dni temu Dan Lin rozpatrywany był w roli faworyta do objęcia posady szefa DC Films. Wygląda na to, że rozmowy z nim zakończyły się fiaskiem, a Warner Bros. Discovery musi nadal szukać swojego Kevina Feige'a.

Fot.: Liga Sprawiedliwości, materiały prasowe, DC Comics, 2017.

Tegoroczna fuzja Warner Bros. z Discovery miała być zalążkiem spektakularnych i pozytywnych zmian w obu firmach. Póki co, wygląda na to, że scalenie obu medialnych gigantów stało się dla nich swego rodzaju przekleństwem. Nie sposób w jednej wiadomości wymienić wszystkich kłopotów, jakie trapią w ostatnim czasie spółkę Warner Bros. Discovery, ale na szczególną uwagę zasługują ostatnie doniesienia związane z Danem Linem.

Być może niektórzy z Was pamiętają niedawne informacje dotyczące niemal pewnego zakontraktowania producenta filmowego do roli szefa DC Films. Mężczyzna wówczas wydawał się człowiekiem wprost skrojonym na to stanowisko. Niestety, według portalu Deadline, nie zostanie on odpowiednikiem Kevina Feige’a w Warner Bros.

Źródła podają, że wiele czynników skomplikowało rozmowy Lina z WBD, a głównym punktem spornym były jego zobowiązania wobec Rideback, firmy producenckiej, której jest właścicielem. Ta z kolei ma ważny kontrakt ze studiem Universal. Mimo różnych propozycji (na przykład kupienia przez Warner Bros. Discovery udziałów w Rideback) nie udało się osiągnąć kompromisu. Oznacza to, że dyrektor WBD, David Zaslav, wciąż musi szukać odpowiedniego kandydata.

Na koniec przypomnijmy, że sternik korporacji wielokrotnie wyrażał pragnienie znalezienia kogoś podobnego do Kevina Feige'a (prezesa Marvel Studios), który stworzyłby nowe, kasowe uniwersum ekranizacji komiksów wydawnictwa DC Comics.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej