Symetryczna, bezprzewodowa myszka z najwyższej półki. Naładujesz ją w stacji dokującej

Choć czas mija nieubłaganie, pewne rzeczy się nie zmieniają. Razer Viper Ultimate wciąż jest świetną gamingową myszką. Dlaczego pomimo upływu kilku lat od premiery gryzoń wciąż cieszy się dużym wzięciem u graczy?

gaming
Mateusz "rassi" Ługowik31 października 2023

Razer Viper Ultimate odznacza się wysoką jakością wykonania. Pomimo zabudowanej konstrukcji i wbudowanego akumulatora myszka jest lekka (74 g) i wytrzymała. Matowy korpus z tworzywa sztucznego ciężko zabrudzić. Uwagę zwracają również ogumowane boki gwarantujące pewny chwyt. Urządzenie mogą użytkować zarówno osoby praworęczne, jak i leworęczne – mamy do czynienia z symetrycznym modelem.

Oprócz dwóch podstawowych przycisków, Razer oddał do dyspozycji graczy po dwa dodatkowe klawisze z każdego boku, nieco toporną rolkę oraz przycisk do zmiany czułości. Przyciski DPI i ten do włączania/wyłączania urządzenia zostały umieszczone na spodzie gryzonia, co jest niezbyt fortunną lokalizacją, zwłaszcza w przypadku tego pierwszego. Znacznie lepiej rozwiązano kwestię schowka na odbiornik. Sercem gryzonia jest optyczny czujnik Focus+, oferujący ponadprzeciętną precyzję zarówno przy niskich, jak i wysokich ustawieniach DPI (maks. 20 000). Nie ma tu żadnej niechcianej akceleracji oraz programowego wygładzania ruchów. Uwag nie można mieć też do działania przycisków. Za niezawodną pracę LPM i PPM odpowiadają szybkie przełączniki optyczne. Autorskie rozwiązanie Razera może pochwalić się czasem reakcji 0,2 ms.

PLUSY:
  1. fantastyczna do gamingu i pracy – rewelacyjny optyczny sensor;
  2. optyczne przełączniki;
  3. symetryczna, lekka i wytrzymała konstrukcja;
  4. niezawodna i szybka łączność bezprzewodowa;
  5. długi czas pracy na baterii;
  6. możliwość ładowania w stacji dokującej;
  7. ślizgacze PTFE.
MINUSY:
  1. micro USB;
  2. przycisk do zmiany DPI w locie umieszczony na spodzie urządzenia;
  3. twardy scroll.

Prezentowana myszka należy do kategorii tych bezprzewodowych. Do jej poprawnego działania niezbędny jest odbiornik. Sprzęt działa też przewodowo, ale w taki sposób większość graczy będzie korzystać z Razer Viper Ultimate tylko wtedy, kiedy nadejdzie pora ładowania baterii. Energię można uzupełniać również w stacji dokującej. Zestaw z tym gadżetem jest naturalnie sporo droższy. W pełni naładowany akumulator o pojemności 500 mAh pozwala korzystać z myszki nawet przez tydzień przy włączonym podświetleniu RGB i próbkowaniu 1000 Hz. Wiele zależy tu jednak od tego, ile potrwają sesje. Sam producent mówi o maks. 70 godzinach pracy.

Symetryczna, bezprzewodowa myszka z najwyższej półki. Naładujesz ją w stacji dokującej - ilustracja #1
Za funkcjonalną stację dokującą trzeba sporo dopłacić, ale wydaje się, że warto.

Z dodatków trzeba wspomnieć o wbudowanej pamięci, mogącej przechowywać do 5 profili. Tworzy się je z poziomu wygodnego i rozbudowanego, acz intuicyjnego oprogramowania Synapse. Pozwala ono dostosować wszelkie ustawienia wedle własnych preferencji, w tym wysokości nad podkładką, od której zostanie zarejestrowany ruch.

Razer Viper Ultimate – oferty

Wszystkie ceny podane według stanu na dzień publikacji tekstu.

  1. Razer Viper Ultimate na Allegro – 319 zł
  2. Razer Viper Ultimate w Media Expert – 360,39 zł
  3. Razer Viper Ultimate na Amazon.pl (ze stacją dokującą) – 459,99 zł
  4. Razer Viper Ultimate w OleOle! (ze stacją dokującą) – 529 zł
  5. Razer Viper Ultimate w RTV EURO AGD (ze stacją dokującą) – 569 zł

Razer Viper Ultimate – opinie

Pomimo trzech lat na karku gracze wciąż sięgają po prezentowany model. To najlepiej świadczy o tym, jak znakomitym produktem był Razer Viper Ultimate w dniu premiery. Od tego czasu niewiele się zmieniło. Oznaki starzenia widać wyłącznie w porcie micro USB. Zanim podejmiecie ostateczną decyzję zakupową, część użytkowników radzi tylko sprawdzić, jak myszka leży w Waszej dłoni.

Dobry wybór. Myszka lekka, mimo tego, że jest bezprzewodowa i posiada solidną obudowę. Bateria trzyma długo. Zarówno stacja dokująca, jak i przewód wykonane w kolorze gryzonia. Podświetlenie myszki oraz stacji dokującej do wyboru w oprogramowaniu. Sprzęt działa sprawnie i szybko dzięki solidnemu sensorowi oraz przełącznikom laserowym. Posiada predefiniowane ustawienia na podkładki marki Razer (można manualnie wprowadzić skan własnej podkładki). Po 5 dniach korzystania zostało 40% baterii. Osobiście polecam.

– Sanra

Moim zdaniem zbyt mała dla dużych męskich dłoni. Nie mogłem położyć na niej wygodnie całej dłoni. Oprócz tego czas działania naładowanej myszki jest śmiesznie krótki. Z włączonymi efektami świetlnymi na myszce czas działania to chyba poniżej 10 godzin. Po wyłączeniu wszelkich światełek na myszce czas działania wzrasta do jakichś 4-5 dni.

– janczakb

To już moja druga mysz Viper. Jest świetna do grania i do pracy. Jak zobaczyłem, że jest na promocji, od razu pomyślałem o kupnie drugiej do stanowiska pracy.

– bazanov

Bardzo dobra myszka firmy Razer. Polecam każdej osobie, która długo użytkuje komputer i potrzebuje myszki bezprzewodowej!

– Przemek

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Mateusz "rassi" Ługowik

Mateusz "rassi" Ługowik

Swoje pierwsze teksty napisał dla portalu z ciekawostkami ze świata. Niedługo potem zaczął tworzyć artykuły, których głównym tematem była kawa. Dopiero trzecia strona dotyczyła gier, sprzętu i nowych technologii. Stamtąd trafił do Gry-Online.pl. Obecnie zajmuje się pisaniem tekstów o tematyce sprzętowej oraz aktualizowaniem tekstów growych i techowych. Od czasu do czasu opracowuje też wiadomości do newsroomu. W wolnym czasie gra, pomaga rozwiązywać problemy z PC, ogląda seriale i stare polskie komedie, czyta komiksy (team DC!) i jeździ na koncerty. Jest hopheadem.

Język arabski przechodzi internetową rewolucję. To jedno z najciekawszych zjawisk socjolingwistycznych stulecia

Język arabski przechodzi internetową rewolucję. To jedno z najciekawszych zjawisk socjolingwistycznych stulecia

Ten smartfon ma wszystko, jest dostępny za rozsądne pieniądze, a do tego wygląda jak milion dolarów

Ten smartfon ma wszystko, jest dostępny za rozsądne pieniądze, a do tego wygląda jak milion dolarów

Majsterkowicz odtworzył GLaDOS z Portala łącząc AI i zamiłowanie do robotyki, wygrał tym konkurs Nvidii

Majsterkowicz odtworzył GLaDOS z Portala łącząc AI i zamiłowanie do robotyki, wygrał tym konkurs Nvidii

Twój iPhone Cię nie obudzi, dosłownie. Budzik w smartfonie Apple szwankuje przez wadliwe oprogramowanie

Twój iPhone Cię nie obudzi, dosłownie. Budzik w smartfonie Apple szwankuje przez wadliwe oprogramowanie

Wynalazca stworzył podgrzewacz solarny, który ma produkować 3000 litrów ciepłej wody bez użycia prądu

Wynalazca stworzył podgrzewacz solarny, który ma produkować 3000 litrów ciepłej wody bez użycia prądu