Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2018, 10:48

autor: Adrian Werner

Subnautica - premiera pełnej wersji

Na PC zadebiutowała pełna wersja podwodnego sandboksa Subnautica, dotąd dostępnego w programie Steam Early Access. Autorzy zdradzili także, że mają w planach dodatek z nowymi regionami do eksploracji.

Wersja 1.0 zadebiutowała na rynku. - Subnautica - zadebiutowała pełna wersja - wiadomość - 2018-01-24
Wersja 1.0 zadebiutowała na rynku.

Aktualizacja: zgodnie z zapowiedziami pełna wersja gry trafiła do sprzedaży. Można ją kupić w serwisie Steam za 89,99 złotych.

  1. Subnautica w serwisie Steam
SUBNAUTICA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Unknown Worlds Entertainment
  2. Wydawca: Unknown Worlds Entertainment
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery na PC: 23 stycznia 2018 r.

Po ponad trzech latach spędzonych w Steam Early Access dzisiaj wieczorem do sprzedaży trafi pełna wersja gry Subnautica. Dotyczy to wyłącznie edycji pecetowej, bo wydanie na Xboksa One opuści wczesny dostęp dopiero za jakiś czas. W dalszych planach jest także konwersja na PlayStation 4.

Po premierze autorzy zamierzają dalej pracować nad grą, ale nie powinniśmy spodziewać się żadnych wielkich patchy z nową zawartością. Twórcy tłumaczą, że wyprodukowanie Subnautiki okazało się całkiem drogie, a jej budżet wyniósł około dziewięciu milionów dolarów, co jest imponującą kwotą jak na pozycję indie. Zespół nie może więc sobie pozwolić na rozwijanie swojego dzieła bez końca.

Przed podjęciem decyzji o następnym projekcie autorzy chcą wpierw zobaczyć, jak Subnautica poradzi sobie na rynku po premierze pełnej wersji. Są jednak w 80-90% pewni, że opracują przynajmniej jeden duży płatny dodatek. Najpewniej zawierać on będzie strefę arktyczną, z nowymi zwierzętami i historiami.

Natomiast nie ma w planach dodania rozgrywek wieloosobowych. Autorzy podkreślają, że Subnautica została zaprojektowana wyłącznie jako produkcja dla pojedynczego gracza. Warto jednak wspomnieć, że grupa fanów pracuje nad modyfikacją dodającą tryb multiplayer.

Przypomnijmy na koniec, że Subnautica zadebiutowała w Steam Early Access w grudniu 2014 roku. W maju 20016 r. do zabawy we wczesnym dostępie dołączyli posiadacze Xboksa One. Gra cieszy się dużą popularnością i według serwisu Steamspy wydanie na PC nabyło do tej pory ponad 1,8 mln osób.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Subnautica w serwisie Steam