Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2020, 18:24

autor: DM

Strzelanka z dinozaurami na silniku Just Cause, oto Second Extinction

Autorzy Generation Zero pracują nad strzelanką kooperacyjną Second Extinction. Tym razem gracze stawią czoła zmutowanym dinozaurom, w klimacie podobnym do serii Dino Crisis.

Strzelanka z dinozaurami na silniku Just Cause, oto Second Extinction - ilustracja #1
W Second Extintion zmierzymy się ze zmutowanymi dinozaurami.

Na pierwszej w tym roku prezentacji Xbox 20/20 pokazującej gry zmierzające na konsolę nowej generacji Xbox Series X ogłoszono m.in. grę Second Extinction studia Systemic Reaction. To sieciowa strzelanka kooperacyjna, w której trzyosobowe ekipy graczy zmierzą się ze zmutowanymi dinozaurami. Po tym, jak przejęły one ponownie Ziemię w swoje władanie, ludzkość schroniła się w kosmosie, a teraz powraca, by walczyć z bestiami.

Kluczem do sukcesu będzie współpraca w drużynie i odpowiednie wykorzystanie dostępnej broni oraz zdolności specjalnych naszych postaci. Misje będzie można też wykonywać solo, znacznie podkręcając w ten sposób poziom trudności. W grze mamy znaleźć wartką akcję i sporą dawkę gore, a istotna będzie nie tylko eksterminacja dinozaurów, ale i dotarcie w całości do miejsca ewakuacji. Choć gra powstaje na znanym choćby z Just Cause 4 silniku APEX, Second Extintion nie będzie miało olbrzymiego, w pełni otwartego świata, a raczej dużej wielkości mapy, przystosowane zarówno do walk na dystans, jaki i starć bezpośrednich.

Strzelanka z dinozaurami na silniku Just Cause, oto Second Extinction - ilustracja #2
Walki mają odbywać się zarówno na daleki, jak i bliski dystans.

Szwedzkie studio Systemic Reaction należy do grupy Avalanche Studios odpowiedzialnej m.in. za Mad Maxa i serię Just Cause. Część developerów pracowała wcześniej nad grą również nastawioną na rozgrywkę w kooperacji: Generation Zero, w której gracze musieli przetrwać na terenach Szwecji opanowanej przez zabójcze roboty. Jak podkreślają jednak, w obecnym składzie Second Extintion będzie ich pierwszą produkcją. Data premiery oraz wszystkie docelowe platformy nie zostały jeszcze podane.