Spielberg był bezradny patrząc, jak Barrymore była „okradana z dzieciństwa” pracując przy ET
Drew Barrymore niedawno podzieliła się historiami z dzieciństwa, między innymi wspomnieniami o Stevenie Spielbergu.

Pomiędzy Drew Barrymore i Stevenem Spielbergiem nawiązała się wyjątkowa więź, trwająca od czasów nagrywania E.T. W swoim niedawnym wywiadzie dla Vulture, który wprowadza czytelników w telewizyjne show aktorki, Barrymore podzieliła się swoimi wspomnieniami z czasów dzieciństwa. O Spielbergu powiedziała:
Był jedyną osobą w moim w życiu, która była kimś na kształt rodzica.
Reżyser mocno zaangażował się w świat Barrymore i na planie zdjęciowym zadbał, by nie niszczyć iluzji magii i niezwykłości. Dbał o więź, którą Drew nawiązała z E.T., z którym jadała obiady i któremu powierzała sekrety. W pewnym momencie dziewczynka spytała Stevena Spielberga, czy mógłby zostać jej ojcem, a gdy odmówił, poprosiła, by został jej ojcem chrzestnym. Na to się zgodził.
Zasypiała późno, chodziła do miejsc, o których powinna tylko słyszeć, prowadziła życie, które jak sądzę, pozbawiło ją dzieciństwa. Czułem się bardzo bezradny, ponieważ nie byłem jej ojcem. Jedyne, co mogłem zrobić, to być jej doradcą – powiedział Spielberg.
Drew Barrymore spędzała weekendy ze Stevenem Spielbergiem, zabierał ją do Disneylandu i podarował kota, którego nazwała Gertie. W The Drew Barrymore Show artystka opowiedziała o swoim ojcu, byłym aktorze Johnie Drew Barrymore, który w jej pierwszych wspomnieniach pojawia się jako „agresywny pijak”.
Talk-show The Drew Barrymore Show, na ten moment obejmuje trzy sezony i zapowiedziano produkcję czwartego. Obecnie, żaden serwis streamingowy w Polsce nie zawiera w swojej ofercie programu, ale fragmenty rozmów są dostępne na kanale YouTube tego show.
Film:E.T.(E.T. the Extra-Terrestrial)
premiera: 1982sci-fiprzygodowyfamilijnyfantasy