Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 lutego 2022, 11:35

autor: Edyta Jastrzębska

Aktor z serialu Star Wars: Andor potwierdza, że powstanie 2. sezon

Stellan Skarsgard, jeden z aktorów występujących w serialu Star Wars: Andor, zdradził, że powstanie drugi sezon. Wiemy też, kiedy rozpoczną się prace.

Podczas gdy drugi serial Disney+ ze świata Gwiezdnych wojen zmierza ku finałowi, nastała najwyższa pora na to, aby poruszyć temat następnej produkcji z odległej galaktyki. Mowa tu o prequelu filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, którego powstanie ogłoszono w 2018 roku.

Co wiemy na temat drugiego sezonu Andora?

W wywiadzie dla Dagens Nyheter Stellan Skarsgard, który występuje w pierwszym sezonie Andora, zdradził swoje plany zdjęciowe na ten rok, wspominając także o kontynuacji prequela Łotra 1.

W lipcu zaczynamy od Diuny 2. A później, jesienią, przyjdzie pora na drugi sezon serialu ze świata Gwiezdnych wojenStar Wars: Andor.

Wcześniej Alan Tudyk, podkładający głos pod androida K-2SO w Łotr 1, zdradził, że Andor nie jest serialem limitowanym i może powstać więcej części, co teraz potwierdził Skarsgard.

O czym będzie Andor i kogo w nim zobaczymy?

Informacje na temat drugiego sezonu Andora trafiły do sieci jeszcze przed premierą pierwszej serii, na którą wciąż czekamy. Co na ten moment wiemy na temat nowego serialu osadzonego w uniwersum Gwiezdnych wojen?

  1. Andor jest prequelem filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, który spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród fanów. Był chwalony za nieco inne podejście do tematu, a także za realizm.
  2. Dokładna data premiery serialu wciąż nie jest znana. Wiadomo jedynie, że trafi on na platformę Disney+ w 2022 roku.
  3. Głównym bohaterem produkcji będzie tytułowy Cassian Andor, w którego wciela się Diego Luna. Był on także protagonistą w filmie Łotr 1.
  4. Akcja serialu rozegra się pięć lat przed wydarzeniami znanymi z Łotra 1, podczas formowania Sojuszu Rebeliantów.
  5. Poza Luną do swoich ról powrócą Genevieve O'Reilly i Forest Whitaker, a nowymi nabytkami w obsadzie są Adria Arjona, Stellan Skarsgard, Kyle Soller, Denise Gough i Robert Emms.

W 2020 roku udostępniono zapowiedź serialu. Możecie obejrzeć ją poniżej: