Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2022, 12:52

Star Citizen vs EVE Online; zobacz konstrukcje LEGO, które zbudują twórcy

Twórcy gier Star Citizen i EVE Online wkrótce zmierzą się ze sobą w nietypowych zawodach. Deweloperzy będą musieli zbudować statki z gier rywala z klocków LEGO, na żywo i w kolorze.

LEGO rywalizacja między twórcami EVE Online i Star Citizena rozstrzygnie się 22 lipca o godzinie 18:00 czasu polskiego. W czerwcu społeczności obu tych gier zajęły się odtworzeniem swoich ulubionych statków z tych tytułów, spośród których deweloperzy wybrali po jednej konstrukcji (i nagrodzili twórców tych oraz paru innych najlepszych projektów).

Teraz studia CCP i Cloud Imperium Games czeka kolejne wyzwanie. W przyszłym tygodniu na kanale Twitch Star Citizena ich pracownicy będą musieli zbudować statki, które zwyciężyły w pierwszym etapie zawodów. By było ciekawiej, każdy zespół otrzyma za zadanie skonstruowanie modelu z konkurencyjnego tytułu. Poniżej możecie zobaczyć zwycięskie modele.

Battle of the Bricks – zwycięskie statki

Star Citizen – The Banu Merchantman (autor: Pelcki)

Źródło: oficjalna strona gry Star Citizen.

EVE Online – The Primae (autor: Pierre-E)

Źródło: oficjalna strona gry Star Citizen.

Nie tylko LEGO

Oprócz tego wydarzenie umilą pomniejsze wyzwania – o ile za pomniejsze można nazwać przejście przez ścieżkę z klocków LEGO (bolesne) czy konsumowanie najbardziej pikantnej papryki na świecie. Również widzowie będą mieli zajęcie, a szczęściarze otrzymają darmowe statki w EVE Online lub Star Citizen.

Przypomnijmy, że nie jest to tylko zabawny crossover między twórcami dwóch znanych symulatorów kosmicznych. Równolegle z wydarzeniem trwa zbiórka na fundację charytatywną Extra Life, która zajmuje się wspieraniem szpitali dziecięcych.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej