Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2014, 13:03

autor: Góral

S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha doczeka się edycji Developer's Cut

S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha, uznana modyfikacja gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, doczeka się edycji Developer's Cut, która doda sporo nowych elementów, w tym chociażby ulepszoną pogodę, wprowadzi zmiany w systemie handlowym, broniach i oprawie graficznej.

W kwietniu bieżącego roku ukazała się potężna modyfikacja gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha. Twórcy ujawnili, że tworzą edycję Developer's Cut, która wprowadzi szereg usprawnień. Po co w ogóle wydawać taką wersję? Deweloperzy stwierdzili, że rzeczy, które planują wprowadzić do gry są po prostu za duże na kolejnego patcha. W związku z tym postanowiono przygotować ogromną aktualizację istniejącej produkcji, a także specjalne wydanie, zawierające wszystkie poprawki i usprawnienia wprowadzone we wcześniejszych łatkach Lost Alpha oraz nowości, które pojawią się wraz z Developer's Cut. Wszystko razem będzie ważyć około 10 GB.

S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha doczeka się edycji Developer's Cut - ilustracja #1

Ok, ale co konkretnie znajdziemy w nowym wydaniu? Twórcy wymieniają m.in.:

  • tchnięcie życia w Zonę,
  • mniej pustych miejsc w dużych lokacjach,
  • zmieniony system handlowym,
  • usprawnienia broni,
  • ulepszoną ukraińską pogodę,
  • opcjonalne tekstury HD dla budynków i roślinności,
  • zmienione renderowanie i cieniowanie,
  • lepsze udźwiękowienie.

To jednak tylko część planowanych zmian, usprawnień i nowinek. O wszystkich z nich przeczytacie w tym miejscu, ale warto zaznaczyć, że nie jest to ostateczna lista, gdyż zostanie ona wzbogacana jeszcze o kolejne punkty.

S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha to modyfikacja gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, która jednak nie potrzebuje do działania „podstawki”. Tytuł tworzony był przez kilka długich lat przez zdolnych fanów oryginału, którzy zapragnęli odtworzyć pierwotną wersję produkcji. Ta została porzucona przez deweloperów z GSC Game World w 2005 roku i zastąpiona tym, co ujrzeliśmy w Cieniu Czarnobyla.

Dzięki S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha - Developer's Cut pożegnamy się z pustymi lokacjami. - S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha doczeka się edycji Developer's Cut - wiadomość - 2014-12-06
Dzięki S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha - Developer's Cut pożegnamy się z pustymi lokacjami.
S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha - Developer's Cut w prowadzi zmiany w oprawie graficznej. - S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha doczeka się edycji Developer's Cut - wiadomość - 2014-12-06
S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha - Developer's Cut w prowadzi zmiany w oprawie graficznej.