filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 maja 2024, 10:20

autor: Pamela Jakiel

Speed 3 powstanie? 30 lat po premierze kinowego hitu Keanu Reeves i Sandra Bullock czują „wezwanie”, by zagrać razem, „zanim umrą”

30 lat temu premierę miał Speed: Niebezpieczna prędkość. Z okazji rocznicy świetnie przyjętego thrillera Keanu Reeves i Sandra Bullock spotkali się, by porozmawiać o filmie i wyrazić chęć udziału w kontynuacji.

Źródło fot. Speed, Jan De Bont, 20th Fox Film Corporation,1994
i

Film Speed: Niebezpieczna prędkość zadebiutował na ekranach trzy dekady temu. Widowisko z Keanu Reevesem i Sandrą Bullock okazało się prawdziwym hitem, zbierając świetne recenzje, dwa Oscary i zarabiając 350 milionów dolarów. Produkcja przypadła do gustu widzom i nie bez znaczenia okazała się wyjątkowa chemia między odtwórcami głównych ról.

Z okazji trzydziestolecia filmu Jana De Bonta Keanu Reeves i Sandra Bullock gościli w podcaście 50 MPH, w którym opowiedzieli o dziele z 1994 roku oraz wyrazili chęć zagrania w „trójce”. Aktor czuje „wezwanie”, by stworzyć tę produkcję i jest pewien, że kręcąc kontynuację zrobiliby „świetną robotę”. Artystka wyjawiła natomiast, że zanim umrze, musi znów zagrać w widowisku z gwiazdorem Johna Wicka.

Zanim umrę, zanim opuszczę tę planetę, muszę spotkać się z Keanu przed kamerą.

Czuję wezwanie, jakby coś nie zostało zrobione. Bardzo chcę z tobą pracować, zanim zamkną nam się oczy – odpowiedział Keanu Reeves.

Aktorzy opowiedzieli również o chemii, jaka była między ich postaciami, i która zadziałała na korzyść filmu, oraz o aktorskim zaufaniu, jakim się darzą, a jakie nie zdarza się często.

Mieliśmy do siebie słabość. I postacie też darzyły się uczuciem. Myślę, że życie Jacka i Annie jest inne niż Sandry i Keanu, […]., ale była to dobra zabawa i ufaliśmy sobie, prawda? – opowiedział Keanu Reeves.

Ludzie mają w filmach szalone romanse, ale nie czujesz, żeby coś miedzy nimi było. […] My patrzyliśmy może na siebie w filmie ze cztery lub trzy razy, bo ciągle musieliśmy się zmagać [z sytuacją – dop. red.]. I myślę, ze właśnie to sprawiło, że było to tak elektryzujące – kiedy to oglądasz, chcesz, by bohaterowie się połączyli. To sprytne posunięcie. […] Czułam się z Keanu bardzo komfortowo, nie było niczego, czego nie mogłabym spróbować lub powiedzieć. […] Taki rodzaj zaufania miedzy aktorami nie zdarza się często – wyjawiła Sandra Bullock.

Przypomnijmy, że w 1997 roku Sandra Bullock wystąpiła w filmie Speed 2: Wyścig z czasem, który Keanu Reeves odrzucił ze względu na scenariusz. „Dwójka” nie odniosła takiego sukcesu jak produkcja z 1994 roku. Z pewnością jednak trzecie widowisko z serii – tym razem z udziałem Reevesa – przypadłoby widzom do gustu.

Film Speed: Niebezpieczna prędkość możecie obejrzeć na Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

więcej