Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2021, 09:53

autor: Adrian Werner

SnowRunner zawita wkrótce na Steama

Wiemy, kiedy pecetowa wersja SnowRunner przestanie być tytułem ekskluzywnym dla Epic Games Store. Twórcy ujawnili datę premiery na Steamie i wypuścili promujący to wydanie zwiastun.

DATY PREMIER SNOWRUNNER:
  • PC (Epic Games), PS4, XONE: 20 kwietnia 2020 r.
  • PC (Steam), Switch: 18 maja 2021 r.

Rok temu premierę miała gra SnowRunner, ale wersja pecetowa do tej pory dostępna jest wyłącznie w serwisie Epic Games Store. Jest to jednak exclusive czasowy i wreszcie wiemy, kiedy wygaśnie umowa na wyłączność tego symulatora. Firma Focus Home Interactive poinformowała, że produkcja zadebiutuje na Steamie 18 maja tego roku. Warto wspomnieć, że tego samego dnia produkcja zadebiutuje również na Switchu.

Ujawnieniu terminu towarzyszył nowy zwiastun. Na razie na Steamie nie podano ceny, ale w Epic Games Store podstawowa wersja gry kosztuje obecnie 159,99 złotych, wiec spodziewamy się, że tak samo będzie w przypadku sklepu firmy Valve. Możliwe jednak, że wydawca zorganizuje jakąś promocję, aby zachęcić graczy do zakupu produkcji w nowym serwisie.

Co ważne, wraz z premierą SnowRunnera na Steamie będziemy mogli tam kupić również wszystkie wydane do tej pory dodatki DLC. Umowy Epic Games Store obejmują bowiem tylko podstawowe wersje gier, więc gdy te zostają udostępnione na innych serwisach gracze nie muszą czekać dłużej na premiery rozszerzeń.

Przypomnijmy, że SnowRunner ukazał się 20 kwietnia 2020 roku, równocześnie na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. Wersja pecetowa uzyskała średnią ocen na poziomie 82% według serwisu Metacritic. W przypadku wydań konsolowych jest to 81%,

Od dnia premiery produkcja otrzymała trzy duże dodatki w postaci tzw. Sezonów 1 - 3. Każdy z nich wprowadził nowe mapy, pojazdy, wyzwania oraz skórki.

  1. SnowRunner to samochodowe Death Stranding – ale bez dziwactw Kojimy
  2. SnowRunner - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry