Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 stycznia 2020, 14:07

Skąd się wzięła epidemia w The Walking Dead? Twórca „odpowiedział"

Czy poznaliśmy przyczyny końca świata w komiksie i serialu The Walking Dead? Twórca serii komiksowej The Walking Dead - Robert Kirkman - odpowiedział na pytanie jednego z fanów dotyczące tej kwestii. Nie ma jednak pewności, czy jego wpis nie był zwyczajnym żartem.

Robert Kirkman rzucił światło na jeden z sekretów The Walking Dead. Chyba. - Skąd się wzięła epidemia w The Walking Dead? Twórca „odpowiedział" - wiadomość - 2020-01-30
Robert Kirkman rzucił światło na jeden z sekretów The Walking Dead. Chyba.

W rozmowie z jednym z fanów (80’s Carl Weathers) na Twitterze Robert Kirkman - twórca komiksów z zakończonej w zeszłym roku serii The Walking Dead, na bazie których powstał popularny serial stacji AMC - być może zdradził jeden z największych sekretów wspomnianego dzieła, który nie został dotychczas ujawniony. Chodzi o to, skąd wziął się wirus, który zmienił większość populacji Ziemi w zombie. Wygląda na to, że pochodzi on z... kosmosu.

Fan: Hey, @RobertKirkman, więc, pomimo zakończenia serii komiksów, nigdy nie otrzymaliśmy w nich odpowiedzi na to, skąd wzięły się zombie?

Robert Kirkman: Zarodnik z kosmosu - czytamy.

Następnie fan pyta o to, czy odpowiedź została zdradzona w komiksie, który pominął, czy też nigdy tego nie sprecyzowano, ale twórca nie podejmuje konwersacji. 80’s Carl Weathers zastanawia się też, czy autor dzieła podał mu prawdziwą przyczynę - i trudno mu się dziwić, bo post Roberta Kirmana równie dobrze może być żartem. Mieliśmy już do czynienia z podobną sytuacją - w 75. numerze komiksu, w niekanonicznej, bonusowej historii, Rick budzi się w szpitalu posiadając cybernetyczną rękę oraz kostium superbohatera i dowiaduje się, że epidemia była dziełem obcych, którzy pragną ziemskiej wody.

W przeszłości autor The Walking Dead wielokrotnie twierdził, że nie zamierza zdradzać, skąd wziął się wirus, który zniszczył ludzką cywilizację. Robert Kirkman powiedział też, że przyczyna epidemii jest jedną z tych „szalonych rzeczy science fiction”, a jej ujawnienie uczyniłoby dzieło jeszcze dziwniejszym. Równocześnie jednak twórca zasugerował kiedyś, że może udzielić odpowiedzi na omawiane pytanie w wywiadzie, po zakończeniu komiksu, bez żadnej pompy, ot tak. Czy pytanie na Twitterze kwalifikuje się jako wywiad? Niewykluczone.

Czy kosmiczny zarodnik to dobre wyjaśnienie? Chyba nie. Kosmos i obcy niezbyt pasują do boleśnie przyziemnej atmosfery omawianego komiksu. Nie da się jednak wykluczyć, że żadna odpowiedź nie byłaby w tym przypadku satysfakcjonująca. Jedno jest pewne - niezależnie od tego, jaka była przyczyna komiksowej apokalipsy, w gruncie rzeczy nie ma ona większego znaczenia. Siłą serii The Walking Dead zawsze byli jej bohaterowie, ich problemy i przygody. Wirus był jedynie pretekstem do ukazania tych postaci w skrajnej sytuacji i dla dobra dzieła być może powinien pozostać zagadką.

  1. The Walking Dead - Image Comics
  2. The Walking Dead - AMC