filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 stycznia 2023, 15:15

Czym różnią się Ellie i Sarah z The Last of Us? Twórca serialu wyjaśnia

Premiera pierwszego odcinka The Last of Us za nami, a współtwórca serialu, Craig Mazin, zawrócił uwagę na różnicę pomiędzy córką Joela a Ellie.

Źródło fot. The Last of Us, Craig Mazin i Neil Druckmann, HBO, 2023
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z pierwszego odcinka serialu The Last of Us.

W poniedziałek odbyła się premiera długo wyczekiwanej postapokaliptycznej produkcji HBO. The Last of Us jest adaptacją gry o tym samym tytule i opowiada o losach Joela oraz Ellie w świecie opanowanym przez grzyba, który infekując ludzi zamienia ich w agresywne potwory. Tego samego dnia na oficjalnym kanale HBO Max na YouTube pojawił się pierwszy odcinek podcastu o The Last of Us. Wzięli w nim udział twórcy produkcji, Craig Mazin oraz Neil Druckmann.

Twórca Czarnobyla w rozmowie wskazał różnicę między Ellie i Sarah. Jest nią inna reakcja na śmierć. Możemy to zauważyć w pierwszym odcinku, gdy w scenie, w której Joel zabija zarażoną grzybem sąsiadkę, Sarah jest zszokowana i przerażona czynem ojca. W momencie kiedy Joel atakuje strażnika FEDRY i brutalnie okłada go pięściami, Ellie jest zachwycona walecznością swojego kompana.

Posłuchaj, wcześniej w odcinku, kiedy Joel uderza staruszkę kluczem francuskim w głowę, Sarah jest przerażona i płacze. Mimo że ta kobieta w zasadzie próbowała ją zabić. A ona i tak mówi: „Zabiłeś ją”. Nie może uwierzyć w to, co właśnie zobaczyła. Właśnie widziała, jak jej ojciec kogoś morduje. Ellie widzi coś, co nie jest jednym zamachnięciem. W dodatku ten facet nawet nie zagrażał życiu Joela. A on bije go na śmierć. Uderza go w kółko. A Ellie jest pod wrażeniem. I to będzie odbijać się echem w dalszej części historii. To jest coś, o czym Neil i ja dużo rozmawialiśmy, czyli zrozumienie, dokąd zmierza Ellie i jaki jest związek między nią a Joelem. Istnieje między nimi nić, która jest czymś więcej niż tylko: „Miałem dziecko, a ty też jesteś dzieckiem”. Jest coś jeszcze. Między nimi już jest więź, która różni się od tej między Joelem a jego córką, być może jest silniejsza, a na pewno potencjalnie bardziej niebezpieczna – powiedział Mazin.

HBO Max kupisz tutaj

Warto wskazać, co może być przyczyną odmiennego zachowania tych dwóch bohaterek. Pomimo tego, że obie postacie to nastolatki, to zwróćmy uwagę na to, że córka Joela prowadziła spokojne życie zanim wybuchła epidemia grzyba. Sytuacja, w której życie Sarah było zagrożone, a także widok śmierci, z pewnością były dla niej wstrząsającą nowością. Natomiast Ellie urodziła się w brutalnych czasach epidemii, a zapach palonych ludzkich ciał sprawił, że śmierć stała się dla niej normalnością.

Przypominamy, że kolejny odcinek serialu zadebiutuje na platformie HBO Max 23 stycznia.

Agata Marczewska

Agata Marczewska

Pisaniem zajmuje się zawodowo od 2013 roku. W 2021 roku dołączył do GRYOnline.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuje się informacjami stricte technologicznymi. Współpracował z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuje się od dziecka. Poza tym jego zainteresowania obejmują grę na gitarze, komponowanie muzyki oraz sporty siłowe.

więcej