Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 marca 2022, 13:27

autor: Ania Orzech

Serial Halo - pierwsze recenzje są mieszane, na pocieszenie mamy spektakularny zwiastun

Premiera Halo zbliża się wielkimi krokami. Oczekiwania fanów Master Chiefa postanowiły umilić studio 343 Industries i Paramount+. W sieci pojawił się właśnie nowy, spektakularny zwiastun, a gdyby tego było mało, są także pierwsze recenzje.

Podczas festiwalu South By South West krytycy i fani mieli okazję zapoznać się z dwoma odcinkami serialu Halo. W związku z tym w sieci pojawiły się pierwsze recenzje.

Jest dobrze, ale nie rewelacyjnie

Po zapoznaniu się recenzjami można śmiało określić, że są one mieszane, jednak z przewagą tych pozytywnych. Obecnie średnia ocen Halo plasuje się na poziomie 62% na Metacritic oraz 60% w serwisie Rotten Tomatoes. Nie jest to zły wynik, ale z pewnością nie stanowi również dla twórców oczekiwanego rezultatu.

Oto kilka z nich:

Kayla Cobb z Decider

W Halo są dobre fragmenty, sceny i postacie, które powinny zainteresować zarówno nowych, jak i starych fanów serii. W pierwszych dwóch odcinkach jest również miejsce na rozbudowę. Halo ma potencjał, by stać się wysokobudżetową, świetną kosmiczną epopeją, którą chce być. Aby to osiągnąć, musi tylko wziąć oddech i skupić się na swojej historii, a nie na jej kulisach.

Kevin Fox, Jr. z Paste Magazine

Pierwsze dwa odcinki Halo są ekscytujące i urzekające, choć znacznie różnią się między sobą tonem i nie ma sposobu, aby po obejrzeniu zaledwie 20% sezonu stwierdzić, czy utrzymają poziom. Mogę natomiast stwierdzić, że jest on bardziej ambitny, niż się spodziewałem, ale stając się takim, odbiega nieco od oryginału jakim są gry.

Nieco mniej przychylnie o serialu wypowiedział się Daniel Fienberg z The Hollywood Reporter:

Ze względu na brak innowacji technologicznych, o których można byłoby wspomnieć, niewiele występów aktorskich, które zapewniłyby solidne podstawy oraz ograniczone emocje związane z akcją, Halo jest agresywnie przeciętne, co sprawia, że jest zaledwie kilka kroków od określenia go "złym".

Przedstawiamy również ogólne oceny Halo:

  1. The Daily Beast - 80
  2. The Playlist - 75
  3. Decider - 70
  4. Collider - 67
  5. Variety - 60
  6. IndieWire - 58
  7. The Hollywood Reporter - 50
  8. Entertainment Weekly - 42

Mimo, iż dwa pierwsze odcinki Halo nie zrobiły furory wśród krytyków, to nikt na ten moment nie zmieszał adaptacji z błotem, gdyż należy pamiętać, że recenzje dotyczą zaledwie dwóch z dziewięciu odcinków, więc serial ma jeszcze duże pole do popisu, aby nas pozytywie zaskoczyć.

Zobacz najnowszy zwiastun Halo

Idealnym na to przykładem jest nowy zwiastun, który jest znacznie bardziej klimatyczny i widowiskowy od poprzednika, na co fani od razu zwrócili uwagę w komentarzach pod zapowiedzią.

Przekonajcie się sami:

Teraz pozostaje już tylko czekać na premierę, która będzie miała miejsce 24 marca 2022 roku na Paramount+.