Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 października 2019, 10:03

Serial Było sobie życie trafi w tym miesiącu do oferty Netflix Polska

Kultowa kreskówka z dzieciństwa milionów Polaków, Było sobie życie, zawita w październiku na platformę Netflix. Znamy dokładną datę premiery.

Uwaga, ilustracja zawiera nostalgię. - Serial Było sobie życie trafi w tym miesiącu do oferty Netflix Polska - wiadomość - 2019-10-03
Uwaga, ilustracja zawiera nostalgię.

Kreskówkę Było sobie życie w latach 90. oglądał chyba każdy. Ten tytuł miał wszystko: bohaterów, złoczyńców, mistrza, romanse, zwroty akcji. A do tego ogromną porcję wiedzy podaną w przystępny i obrazowy sposób. Przez Profesora Globusa oczywiście. Francuska produkcja skupiająca się na budowie i funkcjonowaniu ludzkiego ciała zagości na Netfliksie już za niecałe dwa tygodnie – 15 października.

Cały cykl z 1987 roku składa się z 26 odcinków, z których dowiemy się (lub sobie przypomnimy), w jaki sposób działają np. mózg, oko, wątroba czy szczepionki. Twórcą klasyki od studia Procidis był jego założyciel, Albert Barillé, karykaturzysta i popularyzator nauki, a przy okazji scenarzysta i producent telewizyjny. Pamiętacie misia Colargola? Jego też wykreował Barillé. Póki co nie wiadomo jeszcze, czy na platformie będziemy mogli w najbliższym czasie obejrzeć inne filmy animowane z cyklu Było sobie….

Zapowiedź Netfliksa
Zapowiedź Netfliksa