Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 sierpnia 2022, 17:35

Ród Smoka dostanie 2. sezon

HBO wyprodukuje drugi sezon Rodu smoka. Pierwszy odcinek osiągnął rekordowe wyniki w Polsce i na świecie. Skłoniło to wytwórnię do automatycznego zamówienia 2 sezonu, co na pewno ucieszyło George’a R. R. Martina i widzów.

Ród smoka, Ryan Condal i Miguel Sapochnik, HBO, 2022

Ród smoka był zapowiadany jako jedna z największych premier 2022 roku i faktycznie tak się stało. W oświadczeniu prasowym HBO pochwaliło się naprawdę imponującymi danymi dotyczącymi oglądalności pilotażowego odcinka serialu.

HBO Max kupisz tutaj

Ród smoka idzie po rekord

We wspomnianym oświadczeniu prasowym HBO powołuje się na badania Nielsen Holdings. Wynika z nich, że pierwszy odcinek Rodu smoka przyciągnął przed ekrany łącznie już ponad 20 milionów widzów na terenie Stanów Zjednoczonych. Dotyczy to zarówno HBO Max, jak i telewizji (kanały HBO).

W Polsce również pobito rekord. Ród smoka stał się najchętniej oglądaną premierą HBO Max na terenie naszego kraju, co może dobrze wróżyć na przyszłość.

Premiera House of the Dragon miała miejsce na HBO Max i kanałach telewizyjnych 22 sierpnia 2022 roku, o godzinie 3:00 w nocy czasu polskiego. Serial potrzebował wyłącznie czterech dni, żeby pobić dotychczasowe rekordy.

Przypomnijmy, że scenariusz Rodu smoka powstał na podstawie książki George’a R. R. Martina Ogień i krew. W serialu poznajemy wydarzenia, które miały miejsce około 170 lat przed akcją Gry o tron i dotyczą one tak zwanego Tańca Smoków.

Pierwszy sezon serialu łącznie składa się z dziesięciu odcinków i na początku czerwca George R. R. Martin wspominał w wywiadzie, że Ród smoka w pewnych aspektach jest lepszy od książkowego pierwowzoru, co dobrze wróży całej serii.

Jeśli scenarzyści utrzymają taką formę do końca, to możemy spodziewać się czegoś naprawdę wyjątkowego. Na razie wszystko układa się po myśli ludzi odpowiedzialnych za Ród smoka oraz widzów. Oby tak zostało.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej