Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 maja 2018, 10:21

autor: Czarny Wilk

Robert Downey Jr. powróci jako Sherlock Holmes w 2020 roku

Fani najsłynniejszego detektywa świata w interpretacji Roberta Downeya Jr. musieli długo czekać na pierwsze konkrety o trzeciej odsłonie popularnej serii. Cierpliwość w końcu się opłaciła.

Choć Gra cieni, druga część przygód Sherlocka Holmesa w wersji zagranej przez Roberta Downeya Jr., spotkała się z chłodniejszym odbiorem od świetnej pierwszej odsłony z 2009 roku, fani i tak z niecierpliwością wyczekują trzeciego obrazu z serii. I wygląda na to, że w końcu się go doczekają – po wielu latach plotek i spekulacji otrzymaliśmy pierwsze konkrety o Sherlocku Holmesie 3.

Nietypowy duet powróci w 2020 roku - Robert Downey Jr. powróci jako Sherlock Holmes w 2020 roku - wiadomość - 2018-05-08
Nietypowy duet powróci w 2020 roku

Do informacji dotarł serwis The Hollywood Reporter, dzięki któremu poznaliśmy między innymi datę premiery obrazu. Ta została zaplanowana na 25 grudnia 2020 roku – 9 lat po debiucie Sherlocka Holmesa: Gry cieni. W filmie ponownie zobaczymy Roberta Downeya Jr. wcielającego się w tytułowego detektywa. Powróci też Jude Law jako doktor Watson. Scenariusz zostanie napisany przez Chrisa Brancato, jednego z twórców netfliksowego Narcosa. Nie wiadomo jeszcze, czy za kamerą znów zobaczymy Guy’a Ritchiego.

Sherlock Holmes z 2009 roku był luźną adaptacją klasycznych powieści sir Arthura Conana Doyle’a. Produkcja spotkała się z pozytywnym odbiorem. Szczególnie chwalone były sceny akcji, fabuła, humor oraz rola Downeya Jr. Kontynuacja z 2011 roku wprawdzie nie zebrała równie pozytywnych recenzji, ale okazała się sporym hitem finansowym, osiągając wpływy na poziomie 545 milionów dolarów.