Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 listopada 2021, 13:20

autor: "Ignacy Kruk"

Robert Downey Jr. i Matt Damon zagrają w nowym filmie Nolana

Obsada Oppenheimera – produkcji Christophera Nolana opowiadającej historię ojca bomby atomowej – zapełnia się nazwiskami kolejnych gwiazd. Do Cilliana Murphy’ego dołączą Robert Downey Jr. i Matt Damon.

Filmy Christophera Nolana zdecydowanie nie należą do tych, których obsada aktorska pełna jest niszowych nazwisk i nierozpoznawalnych twarzy. Wręcz odwrotnie – reżyser nie szczędzi wysiłków, by angażować do swoich produkcji największe współczesne gwiazdy.

Nie inaczej będzie z jego najnowszym dziełem pod tytułem Oppenheimer. Jak donosi serwis Deadline, do grającego główną rolę Cilliana Murphy’ego dołączą Robert Downey Jr. i Matt Damon. Niestety, nie znamy konkretów na temat tego, jakie role im przypadły. Inną gwiazdą, która może być zaangażowana w ten projekt, jest Emily Blunt. Informacje na ten temat nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

Sam reżyser ma skłonność do współpracy z podobnymi aktorami i aktorkami przy wielu filmach. O ile Matta Damona mogliśmy już zobaczyć w Interstellar, to Oppenheimer będzie pierwszą okazją do współpracy Nolana z Downeyem Jr.

Nowy obraz Nolana opowie o życiu Roberta J. Oppenheimera, fizyka pracującego nad Projektem Manhattan, który zakładał stworzenie funkcjonalnej broni atomowej. Znany również jako Ojciec bomby atomowej, Oppenheimer miał wiele wątpliwości co do pracy nad bronią, która miała być użyta w celu unicestwienia setek tysięcy istnień. Doskonale ukazuje to jego wypowiedź po pierwszej eksplozji bomby atomowej: „Stałem się Śmiercią, niszczycielem światów”.

Fabuła produkcji oparta będzie na książce American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer autorstwa Kai Bird, a premiera odbędzie się 21 lipca 2023 roku.