Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2017, 10:44

autor: Góral

RiME - młodszy brat Ico debiutuje na rynku i robi to w niezłym stylu

Od dziś na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach możecie grać w RiME - przygodówkę z elementami platformówki i gry logicznej, przypominającą kultowe Ico. Tytuł zbiera bardzo dobre recenzje w mediach.

Na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych debiutuje dziś gra RiME. Tytuł jest już dostępny w PlayStation Store, o 12:00 ukaże się w sklepie Xbox Games, a na Steamie zostanie odblokowany wieczorem. Cena produkcji w cyfrowej dystrybucji jest mocno zróżnicowana. Za wersję na PC-ty należy zapłacić 31,49 euro (ok. 132 zł), ale po debiucie koszt zakupu wzrośnie do 34,99 euro (ok. 146 zł). W tym przypadku lepiej sprawdzić oferty polskich sklepów, które zebraliśmy w ramce obok (ceny zaczynają się od około 90 zł). Na Xboksie One trzeba wydać tylko 89,99 zł przed 12:00 i 99,99 zł po oficjalnej premierze. Z kolei posiadacze PlayStation 4 muszą przyszykować się na wydatek rzędu 145 zł (wersja cyfrowa) lub niecałe 120 zł za pudełkowe wydanie.

RiME z pewnością jest tytułem wartym uwagi. Produkcja studia Tequila Works zbiera bardzo dobre oceny w mediach i jest chwalona za świetny styl graficzny, ciekawe, choć niezbyt trudne zagadki, emocjonującą historię czy znakomite udźwiękowienie. Wad wiele nie ma, choć niektórym recenzentom czasami zwalniała animacja, inni trochę narzekają na zbytnie podobieństwa do niektórych produkcji czy brak większego wyzwania. Większość recenzentów jest jednak bardzo zadowolona, więc tytuł zgarnął sporo ósemek i dziewiątek.

Wybrane recenzje RiME:

RiME ma sporo atutów, a jednym z nich jest pastelowa oprawa graficzna. - RiME - młodszy brat Ico debiutuje na rynku i robi to w niezłym stylu - wiadomość - 2017-05-26
RiME ma sporo atutów, a jednym z nich jest pastelowa oprawa graficzna.

W RiME poznajemy losy chłopaka, który trafił na tajemniczą wyspę. Naszym zadaniem jest oczywiście jej poznanie, odkrycie wszystkich sekretów oraz przeżycie, gdyż na małego bohatera czeka wiele niebezpieczeństw. Na szczęście do pomocy otrzymujemy magiczny klucz, pozwalający na kontrolowanie czasu oraz manipulowanie środowiskiem, co przydaje się podczas rozwiązywania zagadek.