Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 października 2020, 14:25

autor: AlexB

Reżyser Gladiatora nakręci film o Napoleonie

Ridley Scott, czyli twórca takich hitów jak Gladiator, Obcy czy Łowca androidów, przygotowuje film Kitbag, który opowie o postaci Napoleona Bonapartego. W słynnego francuskiego wodza ma wcielić się Joaquin Phoenix.

Ridley Scott ma w swoim dorobku sporo filmów historycznych zrealizowanych z dużym rozmachem. Wystarczy wspomnieć takie produkcje, jak Gladiator, Królestwo niebieskie czy Exodus: Bogowie i królowie. Jak donosi serwis Deadline, do tej grupy dołączy wkrótce kolejny tytuł. Reżyser między innymi Obcego i Łowcy androidów planuje bowiem stworzenie kolejnej kinowej biografii Napoleona Bonapartego. W słynnego wodza i cesarza Francuzów ma wcielić się Joaquin Phoenix, tegoroczny zdobywca Oscara za rolę w Jokerze, który miał już okazję współpracować ze Scottem przy okazji wspomnianego Gladiatora.

Reżyser Gladiatora nakręci film o Napoleonie - ilustracja #1
Czy Joaquin Phoenix nadaje się do roli Napoleona? / Źródło: BEW PHOTO

Zapowiedziany film będzie nosił tytuł Kitbag, co po polsku znaczy „plecak” lub „torba na przybory”. Został on zaczerpnięty z powiedzenia „There is a general’s staff hidden in every soldier’s kitbag” (w luźnym tłumaczeniu „W każdym żołnierskim plecaku znajduje się generalska buława”). Produkcja ma stanowić „oryginalne i osobiste” spojrzenie na postać Napoleona – jego początki, olbrzymie ambicje, szybką i bezwzględną drogę do korony cesarskiej oraz burzliwy związek z żoną Józefiną. W filmie nie zabraknie także najważniejszych bitew Bonapartego, które według zapowiedzi ukażą go jako geniusza strategicznego, niezwykłego przywódcę wojskowego i wizjonera wojennego.

Nad scenariuszem Kitbaga pracuje David Scarpa, odpowiedzialny za dialogi między innymi do Wszystkich pieniędzy świata czy Dnia, w którym zatrzymała się Ziemia z 2008 roku. Producentem całości, prócz Scotta, będzie Kevin Walsh. I to wszystkie szczegóły na temat nadchodzącego filmu, które jak na razie znamy.

Reżyser Gladiatora nakręci film o Napoleonie - ilustracja #2
Ridley Scott znów zajmie się kinem historycznym. / Źródło: Onet

Kiedy możemy się spodziewać premiery Kitbaga? Najpewniej nieprędko. Co prawda Scott zakończył już prace nad swoim najnowszym filmem, czyli The Last Duel z Adamem Driverem, Mattem Damonem oraz Benem Affleckiem w rolach głównych, ale już powoli szykuje się do startu produkcji Gucciego opowiadającego o zabójstwie Maurizio Gucciego. Zdjęcia do tego tytułu, w którym zobaczymy takie gwiazdy, jak Lady Gaga, Robert De Niro, Al Pacino czy Jared Leto, mają rozpocząć się w marcu.

  1. Oficjalna strona 20th Centaury Studios