Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2020, 09:55

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Recenzje Project CARS 3 – nowy kierunek dla serii

W sieci pojawiło się już sporo recenzji Project CARS 3 – najnowszej gry od dewelopera Slightly Mad Studios. Wygląda na to, że twórcy postanowili pójść ze swoim flagowym cyklem w nieco innym kierunku, bowiem mamy do czynienia z produkcją mocno różniącą się od poprzednich odsłon.

Recenzje Project CARS 3 – nowy kierunek dla serii - ilustracja #1
Project CARS 3 to gra dość udana, ale mocno różniąca się od poprzednich odsłon serii.

W SKRÓCIE:

 1. 28 sierpnia zadebiutuje gra wyścigowa Project CARS 3;
 2. recenzje produkcji: Metacritic – 73-78%, OpenCritic – 74%.

Za kilka dni na rynku zadebiutuje Project CARS 3 – nowa gra wyścigowa od firmy Slightly Mad Studios. Produkcja trafi na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One (w późniejszym czasie ukażą się też wydania dedykowane next-genom). W sieci pojawiło się już sporo recenzji omawianego tytułu.

Project CARS 3 – wybrane opinie

Recenzje produkcji Sligtly Mad Studios sugerują, że deweloperzy stworzyli grę przyzwoitą, ale nie na tyle dobrą, by mogła rywalizować z czołówką gatunku. Nie brakuje też opinii, że jest to tytuł, który znacząco odróżnia się od poprzednich odsłon serii i niekoniecznie przypadnie do gustu jej fanom (jest znacznie bardziej zręcznościowy).

Osoby, którym nie przypadło do gustu to, co miały do zaoferowania Project CARS i Project CARS 2, pokochają Project CARS 3. Ale prawdziwe jest również odwrotne stwierdzenie; jeśli kochałeś pierwsze dwie części za ich przywiązanie do czystej, nieskażonej symulacji, to ta trzecia odsłona prawdopodobnie Cię odrzuci. W moim odczuciu gra oferuje wyważone podejście, które jest o wiele bardziej skupione i przypomina inne produkcje w gatunku, co dla mnie jest atrakcyjne. Project CARS 3 jest niesamowicie głęboki, zachowuje w swoim DNA wiele tego, co czyni tę serię tak dobrą – Scott Ellison II, Saving Content.

Project CARS 3 ma problemy z własną tożsamością. Jak już przyzwyczaisz się do nowego kierunku, można wpaść w przyjemny ciąg odznaczania kolejnych celów, driftowania z ostrymi nawrotami i kupowania upgrade'ów. Jednakże, choć platforma, na której bazuje ta seria gwarantuje, że masz do dyspozycji wiele różnych torów, samochodów i warunków pogodowych, to równocześnie jest jak kajdany dla miłośników wyścigów zręcznościowych – Tom Harrison-Lord, TheSixthAxis.

Pod wieloma względami Project CARS 3 nawiązuje do serii Forza Horizon, choć zostało stworzone bez polotu i tego, co sprawia, że w gry z tamtego cyklu gra się przyjemnie. Jeśli jesteś fanem wyścigów, czy to zręcznościowych, czy symulacji, polecam unikać tej gry - to naprawdę nie jest przyjemne doświadczenie, choć należy do niegdyś wspaniałej serii – Hamish Lindsay, Stevivor.

Project CARS 3 – recenzje

W serwisie Metacritic omawiany tytuł ma obecnie średnią z recenzji na poziomie 73-78% (w zależności od platformy, przy czym najgorzej oceniana jest wersja komputerowa). Porównywalnie wypada średnia na portalu OpenCritic – 74% (warto dodać, że 76% recenzentów uważa tytuł za godny polecenia).

 1. God is a Geek – 9/10
 2. The Gamer – 4,5/5
 3. Hobby Consolas – 87/100
 4. Games.ch – 86/100
 5. The Games Machine – 8,2/10
 6. IGN Italy – 8,1/10
 7. GameSpew – 8/10
 8. PCGamesN – 8/10
 9. Press Start – 8/10
 10. Hardcore Gamer – 4/5
 11. Saving Content – 4/5
 12. Cerealkillerz – 7,9/10
 13. Everyeye.lt – 7,8/10
 14. Power Unlimited – 77/100
 15. GamesRadar+ – 3,5/5
 16. PowerUp! – 7/10
 17. Sports Gamers Online – 6/10
 18. TheSixthAxis – 6/10
 19. Stevivor – 3,5/10
 1. Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w sierpniu 2020
 2. Project CARS 3 – strona oficjalna