Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 marca 2020, 12:10

autor: Serek

Recenzje 3. sezonu Westworld - jest dobrze, ale..

Chociaż do premiery 3. sezonu Westworld zostało jeszcze kilka dni, to w sieci pojawiły się pierwsze recenzje widowiska. Wygląda na to, że krytycy raczej docenili nowe odcinki, chociaż niepokoić może fakt, iż prawie we wszystkich opiniach powtarzają się te same zarzuty.

Trzeci sezon Westworld niebawem na HBO GO. Czy spełni oczekiwania? - Recenzje 3. sezonu Westworld - jest dobrze, ale... - wiadomość - 2020-03-08
Trzeci sezon Westworld niebawem na HBO GO. Czy spełni oczekiwania?
W SKRÓCIE:
 1. W sieci pojawiły się pierwsze recenzje 3. sezonu Westworld.
 2. Chociaż oceny są w większości pozytywne, to krytycy nie stronią od wytykania produkcji wad.
 3. Średnia pozytywnych ocen 3. sezonu Westworld wynosi 79% na Rotten Tomatoes i 70% na Metacritic.

15 marca na HBO GO pojawi się 3. sezon serialu Westworld. Widowisko na przestrzeni lat zyskało ogromną publiczność, a jak wiadomo, wraz z nią przychodzą spore oczekiwania. Czy kolejna partia odcinków je spełni? W sieci zaczęły się już pojawiać pierwsze recenzje 3. sezonu serialu, dlatego przygotowaliśmy dla Was ich mały przegląd, byście jeszcze przed premierą wiedzieli, czego się spodziewać.

Wygląda na to, że trzeci sezon budzi mieszane reakcje, chociaż większość z nich jest jednak pozytywna. W momencie pisania tego tekstu dzieło może pochwalić się średnią pozytywnych ocen na poziomie 79% na portalu Rotten Tomatoes i 70% na Metacritic. Warto podkreślić, że krytycy oceniali widowisko wyłącznie po obejrzeniu czterech z ośmiu odcinków. Dlatego też nie wszystkie dostępne w sieci recenzje mają noty liczbowe czy procentowe.

Dziennikarze sporo uwagi poświęcają realizacji idei, która stoi za trzecim sezonem. Hosty uciekają z parku i muszą odnaleźć się w Los Angeles. Jedni krytycy uważają, że ta zmiana wyszła na dobre, bo nadaje to serialowi dynamiki, inni zaś twierdzą, że na rzecz akcji spłycona została fabuła widowiska. Zwrot w tym kierunku to zresztą najczęściej wytykany serialowi błąd.

Na rozszerzeniu pola działania oraz próbie dynamizacji serialu cierpią głównie bohaterowie. Szczególnie nowi, na których rozwój i pewnego rodzaju przemianę po prostu zabrakło czasu. Podsumowując wszystkie recenzje (pozytywne i negatywne) jednym zdaniem, możemy spokojnie powiedzieć: „kiedyś to było, teraz to nie ma... albo jest inaczej”. Jeśli jesteście ciekawi naszych odczuć związanych z 3. sezonem Westworld, to zapraszamy do przeczytania tego artykułu.

Westworld (3. sezon) - recenzje

 1. Paste Magazine - 8,2/10
 2. TV Guide - 4/5
 3. Collider - 4/5
 4. Variety - 7/10
 5. Entertainment Weekly - B-/C
 6. IndieWire - C+
 7. Espinof - 4/5
 8. Slashfilm - 6,5/10

Westworld (3. sezon) - wybrane opinie

3. sezon Westworld będzie najbardziej przyjemny, jeśli podejdziesz do niego jak do kolejki górskiej w wesołym miasteczku - pełnej wzlotów i upadków - Meghan O’Keefe, Decider.

Te odcinki zdecydowanie mniej frustrują, kiedy oglądasz je przez pryzmat ostatniego sezonu - ale jeśli Nolan i Joy trzymają się planu na pięć do sześciu sezonów, to mam nadzieję, że znajdą sposób, by akcja wróciła do parku. [...] Moim głównym odczuciem było to, że naprawdę uwielbiałem show o kowbojach w parku, które najwyraźniej zakończyło się lata temu - Darren Franich, Entertainment Weekly.

W tych czterech odcinkach zobaczyłem znowu chęć tworzenia, pokazania czegoś unikatowego, inspirującego i niepokojącego. Opowieść przebiega w odrobinę prostszy, bardziej klarowny sposób, ale wciąż towarzyszy jej atmosfera niepewności, tajemnicy i zagadki. Mimo wszystko. W końcu Westworld jest jak tajemnicze pudełko. Nigdy nie wiesz, co wyciągniesz - Hubert Sosnowski, GRYOnline.pl.

Czy Westworld może się sam zrestartować? Odpowiedź brzmi: możliwe, ale tak naprawdę tego nie chce. Podczas gdy 3. sezon wygląda na początek nowego, odważnego świata, to tylko kwestia czasu, zanim wróci do znanej i wytyczonej ścieżki - Chris Evangelista, Slashfilm.

Chociaż cztery pierwsze odcinki są łatwiejsze do oglądania niż 2. sezon i pozostają wyraźne w swojej ugrzecznionej wizji wojny technologicznej robotów, Westworld jest raczej pustym pięknem - Ben Travers, IndieWire.

 1. Oficjalna strona internetowa serialu Westworld
 2. Westworld - sezon 3. to dobra wiadomość dla widzów, ale zła dla ludzkości