filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 września 2020, 13:25

Raised by Wolves - serial SF od HBO dostanie 2. sezon

Platforma HBO Max zdecydowała się na zamówienie drugiego sezonu serialu Wychowane przez wilki (ang. Raised by Wolves) Aarona Guzikowskiego, którego jednym z producentów wykonawczych i reżyserów jest Ridley Scott. Stało się to jeszcze przed zakończeniem pierwszego.

Na początku bieżącego miesiąca na HBO Max (a w naszym kraju na HBO GO) zadebiutowały pierwsze odcinki Wychowanych przez wilki (w oryginale Raised by Wolves) – serialu science fiction stworzonego przez Aarona Guzikowskiego (scenarzysta Labiryntu Villeneuve'a), w prace nad którym zaangażowany jest Ridley Scott (Obcy, Łowca androidów, Gladiator). Produkcja została nieźle przyjęta przez widzów oraz media branżowe i jak na razie stanowi największy hit nowej platformy streamingowej należącej do WarnerMedia, jeśli chodzi o tytuły oryginalne. Nic zatem dziwnego, że jeszcze przed zakończeniem emisji pierwszego sezonu został zamówiony drugi (via Screen Rant).

Raised by Wolves - serial SF od HBO dostanie 2. sezon - ilustracja #1
Serial Wychowane przez wilki doczeka się drugiego sezonu.

Oto, w jaki sposób na temat Wychowanych przez wilki wypowiedziała się Sarah Aubrey, która zajmuje się nadzorowaniem tytułów oryginalnych na platformie HBO Max (via The Hollywood Reporter):

Kiedy mam przed oczami Wychowanych przez wilki myślę o artyzmie; artyzmie w tworzeniu fascynującej fabuły, artyzmie w projektowaniu pozaziemskich światów, efektów specjalnych i kinematografii w ogóle, artyzmie w pracy aktorów portretujących wszystkie te pamiętne postacie oraz artyzmie związanym z legendarną twórczością Ridleya Scotta, Aarona Guzikowskiego i całej naszej fenomenalnej ekipy. Ten przebojowy serial pięknie łączy cechy horroru i science fiction w stylu Ridleya, oferując jednocześnie fanom jedną z najbardziej oryginalnych fabuł od dłuższego czasu. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć, co pojawi się w drugim sezonie.

Raised by Wolves - serial SF od HBO dostanie 2. sezon - ilustracja #2
Jakie tajemnice skrywa świat Wychowanych przez wilki?

Jak zdradził Ridley Scott, prace nad kontynuacją Wychowanych przez wilki już trwają. Według jego słów, Guzikowski rozpoczął kształtowanie drugiego sezonu produkcji, który ma być „genialny” i „inspirować wyobraźnię”.

Zanim jednak będzie można na dobre rozpocząć oczekiwanie na drugi sezon Wychowanych przez wilki, najpierw musi zakończyć się pierwszy. Finałowy, dziesiąty odcinek zadebiutuje 10 października.

Dla niezorientowanych – akcja Wychowanych przez wilki toczy się na tajemniczej planecie Kepler-22b. Na niej to dwa androidy, Matka i Ojciec, wychowują ludzkie dzieci po tym, jak Ziemia została zniszczona w wyniku wojny religijnej. Niestety, nie mogą oni żyć w pokoju. Na ich trop wpada bowiem sekta o niezbyt przyjaznych zamiarach. W produkcji występują między innymi Amanda Collin, Abubakar Salim, Travis Fimmel oraz Niamh Algar.

Warto zaznaczyć, że Wychowani przez wilki nie jest jedyną produkcją oryginalną HBO Max, która doczekała się odnowienia na kolejny sezon. Kontynuację otrzyma chociażby Love Life – serialowa komedia romantyczna z Anną Kendrick w roli głównej.

  1. HBO GO – oficjalna strona

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej