Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 października 2020, 13:35

autor: AlexB

Przedwojenni gangsterzy w nowym zwiastunie Króla - polskiego kryminału

W sieci zadebiutował kolejny zwiastun Króla, czyli stworzonego na podstawie powieści Szczepana Twardocha nowego serialu Canal+. Pierwszy odcinek produkcji zadebiutuje 6 listopada.

Serial Król będzie jednym z najważniejszych punktów jesiennej ramówki Canal+. Świadczyć o tym może chociażby intensywność jego kampanii promocyjnej. Pierwszy zwiastun produkcji zadebiutował w lipcu, a przez ostatnie dwa tygodnie w sieci pojawiło się mnóstwo klipów prezentujących poszczególnych bohaterów opowieści. W końcu doczekaliśmy się również kolejnego trailera. Możecie go obejrzeć poniżej.

Serialowy Król, za reżyserię którego odpowiada Jan P. Matuszyński (Ostatnia rodzina, Wataha), został oparty na znanej powieści autorstwa Szczepana Twardocha. Przedstawia ona historię Jakuba Szapiro, żydowskiego boksera żyjącego w przedwojennej Warszawie. Jest to prawdziwy człowiek sukcesu – kobiety go pożądają, a w mężczyznach budzi lęk. Szapiro ma jednak pewną mroczną stronę niezwiązaną ze sportem. Jest on bardzo istotną postacią w gangu przewodzonym przez polskiego socjalistę, Kumę Kaplicę. Bohater skrycie marzy o tym, by pewnego dnia wygryźć swojego przełożonego i zostać królem stolicy. Jego plany może jednak pokrzyżować napięta sytuacja w kraju, w tym spisek na samych szczytach władzy.

Przedwojenni gangsterzy w nowym zwiastunie Króla - polskiego kryminału - ilustracja #1
Serial Król przedstawi nam Warszawę z 1937 roku.

Obsada serialowej ekranizacji Króla jest iście gwiazdorska. Ne ekranie zobaczymy między innymi Michała Żurawskiego, Arkadiusza Jakubika, Magdalenę Boczarską, Borysa Szyca, Bartłomieja Topę, Adama Ferencego, Krzysztofa Pieczyńskiego oraz Andrzeja Seweryna. Jeśli te nazwiska w połączeniu z opisem fabuły i zwiastunem dostatecznie zainteresowały Was nadchodzącą produkcją, to informujemy, że jej pierwszy odcinek zadebiutuje na antenie Canal+ 6 listopada.

  1. Oficjalna strona stacji Canal+