Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 maja 2018, 11:31

Prezes Disneya nie wyklucza kolejnych filmów o Avengers

Przyszłoroczne Avengers 4 ma drastycznie przemodelować Kinowe Uniwersum Marvela, co rodziło wątpliwości, czy otrzymamy jeszcze jakieś filmy o drużynie Mścicieli. Prezes Disneya zdradził, że jest to całkiem możliwe.

Podczas gdy Avengers: Wojna bez granic kontynuuje swój tryumfalny podbój kin na całym świecie, fani, którzy mieli już okazję obejrzeć hit Marvela, z niecierpliwością wyczekują zaplanowanego na przyszły rok kolejnego obrazu o Mścicielach. Jak wiemy od pół roku, będzie to wielki finał Kinowego Uniwersum Marvela w formie, w jakiej je dziś znamy. Chociaż wciąż nie wiadomo, co dokładnie znaczy to stwierdzenie, to wygląda na to, że zmiany niekoniecznie muszą oznaczać koniec drużyny Avengers.

Z każdym kolejnym filmem liczba członków Avengers zwiększała się. - Prezes Disneya nie wyklucza kolejnych filmów o Avengers - wiadomość - 2018-05-09
Z każdym kolejnym filmem liczba członków Avengers zwiększała się.

Jak informuje The Hollywood Reporter, Bob Iger, prezes Disneya, uchylił nieco rąbka tajemnicy odnośnie przyszłości jednej z najbardziej kasowych marek filmowych wszech czasów:

Regularnie spotykamy się z naszym zespołem z Marvela i zaplanowaliśmy filmy, które zabiorą nas w kolejną dekadę. Spróbujemy wprowadzić kolejną nową markę uzupełniającą Avengers, ale to nie musi koniecznie znaczyć, że nie zobaczymy już więcej Mścicieli. Po prostu nie ogłaszaliśmy jeszcze niczego z nimi związanego.

Biorąc pod uwagę popularność postaci i całej marki, ludzie nie powinni zakładać, że nie powstanie już żaden film z serii Avengers.

Według wcześniejszych doniesień, po Avengers 4 kolejne filmy miały bardziej skupić się na opowiadaniu własnych historii, a nie rozwijaniu uniwersum poprzez występy gościnne czy wprowadzanie nowych bohaterów. To, oraz fakt, że wraz z przyszłorocznym filmem kończą się kontrakty wielu aktorów wcielających się w najbardziej rozpoznawalnych Mścicieli, wywołało liczne dyskusje odnośnie tego, czy w ogóle zobaczymy jeszcze jakichś Avengers, czy może zamiast tego na ekranach spotkamy wyłącznie inne zespoły i pojedynczych bohaterów. Wypowiedź Boba Igera, choć nie zamyka sprawy definitywnie, daje pewien promyk nadziei miłośnikom Najpotężniejszych Herosów Ziemi.

Przed zaplanowanym na 3 maja 2019 roku Avengers 4 zobaczymy dwa filmy – Ant-Man i Osa (w kinach już 5 lipca) oraz Captain Marvel (8 marca 2019 roku). Dalsze plany Marvela obejmują kolejne odsłony Spider-Mana (5 lipca 2019 roku), Strażników Galaktyki (rok 2020) oraz Czarnej Pantery (brak daty premiery). Ponadto wraz z wykupieniem 21st Century Fox Marvel odzyskał prawa do X-Men oraz Fantastycznej Czwórki i możemy się spodziewać, że postacie wchodzące w skład tych drużyn prędzej czy później również otrzymają swoje miejsce w Marvel Cinematic Universe.