Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2013, 12:35

Premiera nowej wersji moda Grand Theft Auto: Vice City Stories PC Edition

Ukazała się nowa wersja fanowskiej modyfikacji Grand Theft Auto: Vice City Stories PC Edition. Pozwala ona zagrać posiadaczom pecetowego Grand Theft Auto: San Andreas w odsłonę serii, która nigdy nie doczekała się oficjalnego wydania komputerowego.

W 2006 roku do sprzedaży na konsolę przenośną PlayStation Portable trafiła gra Grand Theft Auto: Vice City Stories. W późniejszym terminie ukazały się wersje na PlayStation 2 i PlayStation 3. Niestety, produkcja nigdy nie zawitała na pecety. Ten niefortunny stan rzeczy zmienić postanowiła grupa czterech moderów, z których notabene trzech jest naszymi rodakami. Zespół od dłuższego czasu pracuje nad modyfikacją Grand Theft Auto: Vice City Stories PC Edition, której zadaniem jest przeniesienie zawartości pierwowzoru na silnik z San Andreas. Właśnie ukazała się nowa wersja tego projektu.

  1. Grand Theft Auto: Vice City Stories PC Edition – strona oficjalna projektu
  2. Grand Theft Auto: Vice City Stories PC Edition – pobierz moda

Udostępniona wersja nazwana została Beta 3. Oznacza to, że przed autorami jeszcze długa droga, ale już teraz projekt prezentuje się imponująco. Zrekonstruowano większość elementów graficznych, konwertując modele postaci i pojazdów, jak również odtworzono ogólny klimat oraz warunku pogodowe.

Ponadto mod oferuje liczne misje fabularne i poboczne. Nie wszystkie zadania z pierwowzoru zostały jeszcze przeniesione, ale te już obecne spokojnie starczają na kilka ładnych godzin dobrej zabawy. Jeśli dysponujecie egzemplarzem Grand Theft Auto: San Andreas, to naprawdę warto wypróbować ten projekt.