Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2019, 10:31

autor: Adrian Werner

Premiera Anthem

Doczekaliśmy się premiery Anthem. Gra trafiła do sprzedaży w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Równocześnie ukazał się pierwszy patch.

Anthem to pierwsza nowa marka studia BioWare od dziesięciu lat. - Premiera Anthem - wiadomość - 2019-02-22
Anthem to pierwsza nowa marka studia BioWare od dziesięciu lat.
ANTHEM W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: BioWare
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery: 22 lutego 2019 r.

Nadszedł dzień oficjalnej premiery Anthem, czyli sieciowej gry akcji studia BioWare. Gra trafiła pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach sprzętowych produkcja oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Dzisiaj zadebiutował również pierwszy patch. Przynosi on bardzo potrzebne zwiększenie prędkości wczytywania danych oraz sporo poprawek technicznych.

Dzisiejszą premierę określamy mianem „oficjalnej”, gdyż gra w rzeczywistości zadebiutowała w zeszły piątek. Wtedy to pełna wersja została udostępniona subskrybentom usługi Origin Access Premier. Tydzień temu ruszył także 10-godzinny trial dla abonentów EA Access i Origin Access.

W sieci zdążyło już pojawić się sporo recenzji i odbiór gry jest dosyć mieszany. Pecetowa wersja Anthem posiada obecnie średnią ocen na poziomie 61% według serwisu Metacritic. Nasz redaktor nie jest jeszcze gotowy wystawić swojej noty, gdyż jest to obszerny tytuł sieciowy i musi z nim spędzić więcej czasu. Na razie, po około trzydziestu godzinach zabawy, ocenia projekt na 6,5 – 7.

Pomimo rozczarowujących ocen gra wydaje się mieć potencjał. Generalnie chwalone są bowiem podstawowe mechanizmy rozgrywki, takie jak eksploracja i walka. Krytykowana jest głównie fabuła oraz mała różnorodność misji. Kilka konkurencyjnych produkcji w tej kategorii, w tym Destiny 2 oraz Tom Clancy’s The Division, również zaliczyło słaby start, ale potem autorom udało się przekuć oba tytuły w godne uwagi pozycje. Pozostaje mieć nadzieję, że studio BioWare stać będzie na powtórzenie tych wyczynów.

  1. Recenzja (w przygotowaniu) Anthem – gry, którą kocham i nienawidzę
  2. Wszystko o Anthem
  3. Anthem - poradnik do gry
  4. Oficjalna strona gry
Premiera Anthem - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Anthem

Anthem