Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2013, 11:15

autor: Sarge

Powrót NBA Live i brak gier z serii Star Wars oraz UFC w roku fiskalnym 2014

W najnowszym raporcie finansowym firmy Electronic Arts poznaliśmy listę gier, które amerykański koncern chce wydać do końca marca 2014 roku. Wśród takich produkcji znalazły się m.in. kolejne odsłony serii NBA Live i Need for Speed. Niestety, zabraknie gier na licencji Star Wars, czy UFC.

Firma Electronic Arts przedstawiła swój plan wydawniczy na rok fiskalny 2014 (1 kwietnia 2013 roku – 31 marca 2014 roku). Dzięki temu dowiedzieliśmy się, jakich gier nie powinniśmy spodziewać się w tym czasie. W kwestii zapowiedzianych tytułów obyło się bez gigantycznych niespodzianek.

Grafikę przedstawiającą wspomniany plan wydawniczy możecie obejrzeć poniżej. W ten sposób uzyskaliśmy potwierdzenie, że najpóźniej do końca marca 2014 roku ukaże się kolejna część serii Need for Speed. Było to jednak do przewidzenia, jako że praktycznie każdego roku otrzymujemy premierę nowej odsłony tego wyścigowego cyklu. Na temat najnowszej części nie znamy jednak żadnych szczegółów.

Grafika przedstawia listę planowanych gier od Electronic Arts w 2014 roku fiskalnym - Powrót NBA Live i brak gier z serii Star Wars oraz UFC w roku fiskalnym 2014 - wiadomość - 2013-05-08
Grafika przedstawia listę planowanych gier od Electronic Arts w 2014 roku fiskalnym

Wygląda na to, że firma Electronic Arts w końcu planuje powrócić z serią NBA Live, której ostatnia odsłona (NBA Live 10) ukazała się w październiku 2009 roku. Od tego czasu wstrzymano prace nad marką. Frank Gibeau z firmy Electronic Arts potwierdził, że kolejna część NBA Live ukaże się na konsolach następnej generacji. Na czerwcowych targach E3 wydawca planuje ujawnić „zupełnie nowy silnik od EA Sports”. Jest więc niemal pewne, że będzie on wykorzystany m.in. w nowym NBA Live.

O ile jednak powrót tasiemcowych serii nie jest wielkim zaskoczeniem (nawet w przypadku NBA Live, która prędzej czy później musi w końcu trafić na rynek), tak większą niespodzianką może być informacja na temat tytułów, które nie powinny ukazać się do końca marca 2014 roku. Takich planów nie ma w kontekście nowej odsłony serii Tiger Woods PGA Tour, a także kolejnych gier na licencji Star Wars oraz UFC.

Firma Electronic Arts zapowiedziała, że w roku fiskalnym 2014 planuje wydać „11 dużych tytułów” na konsole i pecety oraz „15 gier mobilnych”. Wśród nich pojawią się przedstawiciele takich marek jak FIFA, NHL, Madden NFL, Battlefield, The Sims, czy Command & Conquer. Przy okazji ogłoszono, że na targach E3 doczekamy się również większej ilości szczegółów na temat gier od BioWare i EA DICE, a także demonstracji możliwości silników nowej generacji (Frostbite 3 i wspomniana technologia od EA Sports).