Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2020, 18:51

Pong powraca jako gra RPG PONG Quest

Prawie pięćdziesięcioletni i legendarny Pong powróci jako fabularna gra RPG PONG Quest, która trafi na konsole oraz komputery PC. W trakcie przygody pokierujemy drużyną składającą się ze spersonifikowanych paletek Ponga. Przemierzać będzie ona magiczne podziemia inspirowane klasycznymi produkcjami firmy Atari.

Pong powraca jako gra RPG PONG Quest - ilustracja #1Całkiem niespodziewanie w sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź nowej odsłony liczącej sobie 48 lat nieśmiertelnej serii Pong, która była pierwszym komercyjnym sukcesem rodzącej się branży gier. W przeciwieństwie do oryginału będziemy mieli jednak do czynienia z produkcją... RPG pod tytułem PONG Quest. Produkcja ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch, a także na komputerach PC (Steam). Jej sugerowana cena wyniesie 14,99 dolarów (ok. 60 zł). Data premiery nie jest jeszcze znana.

W PONG Quest gracze pokierują drużyną dzielnych i młodych bohaterów, którzy są... spersonifikowanymi paletkami Ponga. W trakcie fantastycznej przygody herosi przemierzać będą podziemia oparte na wielu kultowych tytułach ze stajni Atari z lat 70. i 80., takich jak Asteroids czy Centipede. Podczas eksploracji zmierzą się z przeciwnikami korzystając z oryginalnego systemu walki, inspirowanego klasycznymi RPG-ami. Poza kampanią fabularną, PONG Quest ma również oferować możliwość gry wieloosobowej, z maksymalnie trzema innymi osobami. W trybie tym będziemy mogli dowolnie zmieniać wygląd kontrolowanego bohatera, a w trakcie pojedynków wykorzystamy ponad 50 zdolności specjalnych i power-upów.

Pong powraca jako gra RPG PONG Quest - ilustracja #2
Komercyjna wersja Ponga zadebiutowała w 1972 roku.

Za powstanie Pong Quest odpowiada firma Atari (a raczej któraś z kolei spółka posiadająca prawa do nazwy i dorobku legendarnego producenta komputerów i elektroniki) oraz dwuosobowe brytyjskie studio Chequered Ink, specjalizujące się w grach mobilnych. Powinniśmy więc podchodzić ostrożnie do projektu, bowiem gotowy produkt może okazać się niewypałem.

  1. Oficjalna strona Atari
  2. Oficjalna strona Chequered Ink