Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2020, 18:51

autor: Ender

Pong powraca jako gra RPG PONG Quest

Prawie pięćdziesięcioletni i legendarny Pong powróci jako fabularna gra RPG PONG Quest, która trafi na konsole oraz komputery PC. W trakcie przygody pokierujemy drużyną składającą się ze spersonifikowanych paletek Ponga. Przemierzać będzie ona magiczne podziemia inspirowane klasycznymi produkcjami firmy Atari.

Pong powraca jako gra RPG PONG Quest - ilustracja #1Całkiem niespodziewanie w sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź nowej odsłony liczącej sobie 48 lat nieśmiertelnej serii Pong, która była pierwszym komercyjnym sukcesem rodzącej się branży gier. W przeciwieństwie do oryginału będziemy mieli jednak do czynienia z produkcją... RPG pod tytułem PONG Quest. Produkcja ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch, a także na komputerach PC (Steam). Jej sugerowana cena wyniesie 14,99 dolarów (ok. 60 zł). Data premiery nie jest jeszcze znana.

W PONG Quest gracze pokierują drużyną dzielnych i młodych bohaterów, którzy są... spersonifikowanymi paletkami Ponga. W trakcie fantastycznej przygody herosi przemierzać będą podziemia oparte na wielu kultowych tytułach ze stajni Atari z lat 70. i 80., takich jak Asteroids czy Centipede. Podczas eksploracji zmierzą się z przeciwnikami korzystając z oryginalnego systemu walki, inspirowanego klasycznymi RPG-ami. Poza kampanią fabularną, PONG Quest ma również oferować możliwość gry wieloosobowej, z maksymalnie trzema innymi osobami. W trybie tym będziemy mogli dowolnie zmieniać wygląd kontrolowanego bohatera, a w trakcie pojedynków wykorzystamy ponad 50 zdolności specjalnych i power-upów.

Pong powraca jako gra RPG PONG Quest - ilustracja #2
Komercyjna wersja Ponga zadebiutowała w 1972 roku.

Za powstanie Pong Quest odpowiada firma Atari (a raczej któraś z kolei spółka posiadająca prawa do nazwy i dorobku legendarnego producenta komputerów i elektroniki) oraz dwuosobowe brytyjskie studio Chequered Ink, specjalizujące się w grach mobilnych. Powinniśmy więc podchodzić ostrożnie do projektu, bowiem gotowy produkt może okazać się niewypałem.

  1. Oficjalna strona Atari
  2. Oficjalna strona Chequered Ink
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Pong Quest

Pong Quest