Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 lutego 2013, 18:15

autor: Michał "Ender" Kułakowski

PIXEL HEAVEN 2013 – impreza dla miłośników retro grania

Serwis GRY-OnLine objął patronat nad imprezą PIXEL HEAVEN 2013, która odbędzie się w Warszawie w dniach 15-16 czerwca. To specjalne spotkanie wszystkich fanów klasycznej 8 i 16-bitowej rozrywki. W programie możliwość pobawienia się z retro komputerami i konsolami, konferencja poświęcona pierwszym dwóm dekadom obecności gier w Polsce oraz wiele innych atrakcji,

W dniach 15-16 czerwca, w klubie Centralny Dom Qultury przy ul. Burakowskiej 12 w Warszawie, będzie miało miejsce PIXEL HEAVEN 2013. To specjalne spotkanie z elektroniczną rozrywką z lat 80. i 90. a także wieloma związanymi z nią tematami, które zainteresują wszystkich pamiętających pionierską epokę rozwoju gier w naszym kraju. Organizatorzy zapraszają jednak serdecznie również te osoby, które nie miały okazji doświadczyć uroków zabawy z 8 czy 16 bitowymi platformami, takimi jak Commodore 64 czy ZX Spectrum. Mile widziane są więc rodziny z dziećmi. Wstęp na imprezę będzie płatny, nie ustalono jeszcze dokładnej ceny wejściówek. Będą one sprzedawane w dwóch rodzajach. Pierwszy standardowy pozwoli doświadczyć większości atrakcji przygotowanych na imprezie, drugi umożliwi wzięcie udziału w konkursach z nagrodami.

W trakcie trwania PIXEL HEAVEN zwiedzający zobaczą wystawę 8 i 16-bitowych komputerów i konsol. Na podziwianiu tych cudów techniki się nie skończy i każdy chętny będzie miał okazję wziąć do ręki pad czy joystick. Dla odmiany, nie zabraknie również współczesnych tytułów na najnowszych platformach. Wyjątkowo interesująco zapowiada się konferencja Retro Stories. Ma być to cykl prezentacji i paneli o początkach komputerów, gier i prasy komputerowej w Polsce. Swoją obecność potwierdziły już dawne redakcje magazynów Top Secret i Secret Service oraz twórcy gier, tacy jak Adrian Chmielarz, Darek Żołna, czy Sos Sosowski.

Ponadto zobaczymy wystawę poświęconą polskim komiksom z lat 80. i 90, wśród których znajdziemy Kajko i Kokosza, Tytusa, Romka i A’Tomka, Kleksa czy Kapitana Żbika. Swojej umiejętności sprawdzimy próbując zdobyć jak najwięcej punktów na tradycyjnych flipperach oraz w trakcie zabawy w kapsle, świetnie znanej z podwórek i szkół PRL-u. Uczestnicy mogą zostać wieczorem na koncercie lub obejrzeć prezentacje demosceny sprzed dwóch i trzech dekad. W programie dema i intra wielu rożnych grup scenowych, które nawet dziś potrafią zadziwić pomysłowością i oryginalnością.

  1. Oficjalna strona wydarzenia
  2. PIXEL HEAVEN 2013 na Facebooku