Na Steama trafiło właśnie demo gry Pioneers of Pagonia. Jak w oczach graczy wypada dzieło twórcy serii The Settlers?
Jeśli wyczekujecie grudniowego debiutu Pioneers of Pagonia w Early Accessie, mamy dla Was dobrą wiadomość. Deweloperzy ze studia Envision Entertainment udostępnili na Steamie wersję demonstracyjną tej ciekawie zapowiadającej się strategii.
Demo pozwala sprawdzić większość podstawowych mechanizmów rozgrywki i oferuje dostęp do trzech map o zróżnicowanym poziomie trudności. Jak zastrzegają jednak twórcy, „nie odpowiada ono jakości i skali ostatecznej wersji gry”.
Nowe dzieło twórcy hitowych Settlersów, Volkera Werticha, zostało już przetestowane przez grono zainteresowanych graczy. Z ich nastrojów wynika, że mamy do czynienia z bardzo przyjemną i obiecującą produkcją. Nie oznacza to jednak, że gra wolna jest od jakichkolwiek błędów. Wręcz przeciwnie, zdaniem osób, które przetestowały już nową strategię ekonomiczną o tematyce budowania osad i miast, przed twórcami jeszcze sporo pracy, aby uczynić tytuł lepszym.
Oto kilka wybranych komentarzy:
Niestety, w tej chwili nie mogę wykonać żelaznej tarczy w kuźni. Wskaźnik zawsze spada do zera i produkcja nie chce się rozpocząć – dlehmk.
Ścieżki o wiele za szerokie […] interfejs wymaga dużo pracy – brakuje cieni i cieniowania, wszystko jest zbyt jasne – black.
W porównaniu do The Settlers brakuje mi trochę tego przytulnego charakteru. Animacje są nadal dość sztywne i „normalne”, a w The Settlers wszystko miało swój urok. Interfejs również powinien wyglądać bardziej uroczo – IIOIOE.
Sadzonki drzew blokują jakąkolwiek budowę. Dojrzałe drzewa, ok. Ale czy nad sadzonką nie można budować...? – der guru.
Jak możecie zauważyć, Pioneers of Pagonia z wiadomego powodu nie uniknie porównań do serii The Settlers. Niemniej nowa produkcja wcale nie musi wyjść z tego pojedynku na tarczy. Jeśli deweloperzy z Envision Entertainment wsłuchają się w opinie graczy i dopracują tytuł, jest szansa, że fani „Osadników” po raz kolejny docenią niewątpliwy talent Volkera Werticha.
Pioneers of Pagonia trafi do Steam Early Access 13 grudnia tego roku w polskiej wersji językowej.
13

Autor: Kamil Kleszyk
Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.