Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 maja 2018, 10:29

autor: Czarny Wilk

Pierwszy zwiastun filmu Mowgli, mroczniejszej adaptacji Księgi dżungli

W sieci zadebiutował pierwszy trailer Mowgliego, adaptacji opowiadań z cyklu Księga dżungli Rudyarda Kiplinga. W porównaniu do wcześniejszych ekranizacji wyreżyserowaną przez Andy'ego Serkisa produkcję cechować ma poważniejsza atmosfera.

Warner Bros. opublikował pierwszy zwiastun kolejnej adaptacji klasycznego zbioru opowiadań Księga dżungli Rudyarda Kiplinga. Wyreżyserowana przez Andy’ego Serkisa (aktor znany głównie z animowanych komputerowo ról, m.in. Golluma we Władcy Pierścieni) produkcja pod względem klimatu ma być znacznie wierniejsza pierwowzorowi od popularnych adaptacji stworzonych przez Walta Disneya, co odzwierciedla poważniejsza atmosfera trailera.

Oficjalny opis filmu ma następującą treść:

Historia skupia się na dorastaniu Mowgliego, ludzkiego dziecka wychowanego przez stado wilków w dżunglach Indii. Bohater uczy się trudnych praw dżungli pod okiem niedźwiedzia Baloo i pantery Bagheery, zyskując akceptację innych zwierząt, które zaczynają traktować go jak jednego z nich. Jedynie straszliwy tygrys Shere Khan odmawia zaprzyjaźnienia się z chłopcem. W dżungli skrywa się jednak groźniejsze zagrożenie, które ujawnia się, gdy Mowgli staje twarzą w twarz ze swoimi ludzkimi korzeniami.

Film ma być bliższy pierwowzorowi od popularnych disnejowskich adaptacji - Pierwszy zwiastun Mowgliego, mroczniejszej adaptacji Księgi dżungli - wiadomość - 2018-05-22
Film ma być bliższy pierwowzorowi od popularnych disnejowskich adaptacji

Serkis nie tylko stanie za kamerą, ale wcieli się również w niedźwiedzia Baloo. W filmie wystąpią także Rohan Chand w tytułowej roli, Christian Bale jako pantera Bagheera, Cate Blanchett jako pyton Kaa i Benedict Cumberbatch w roli Shere Khana. Scenariusz napisała Callie Kloves. Mowgli zadebiutuje 19 października 2018 roku.

filmy i serialeChristian Bale trailery (filmy i seriale) Andy Serkis