filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 października 2022, 13:51

autor: Marcin Nic

Paddy Considine zdradza, co George R.R. Martin uważa o jego Viserysie z Rodu smoka

Paddy Considine wyjawił, jak zareagował George R.R. Martin na jego kreację króla Viserysa. Co o serialowej postaci sądzi autor książkowego oryginału?

Źródło fot. Ród smoka; Ryan Condal i Miguel Sapochnik; HBO; 2022
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery związane z serialem Ród smoka.

Ostatni odcinek Rodu smoka przyniósł wydarzenie, które zapowiadane było tak naprawdę od pierwszego odcinka. Śmierć Viserysa jest kluczowym momentem całego serialu, ponieważ od teraz zacznie się jego najważniejsza część, na którą czeka wielu fanów.

Zakończenie wątku króla Viserysa oznacza, że z rolą tą pożegnał się Paddy Considine. Aktor przy okazji ostatniego wywiadu dla magazynu GQ wyjawił, co o kreacji tej ważnej dla historii postaci myśli George R.R. Martin.

Dostałem wiadomość tekstową, w której było napisane: „Twój Viserys jest lepszy od mojego”. To było od George’a R.R. Martina. Pomyślałem sobie, że to mi wystarczy. Dziękuję za wiarę we mnie.

HBO Max kupisz tutaj

We wspomnianym wyżej wywiadzie Paddy Considine wyraził również swoje zdanie na temat granej przez niego postaci. Odniósł się także do zarzutów, że serialowy Viserys był nudnym bohaterem.

Był jedyną osobą w królestwie, która miała jakąkolwiek moralność. Trzymał wszystko razem tak długo, jak tylko był w stanie. Wierzył w obowiązek ponad wszystko. Nie jestem pewien, czy ludzie zrozumieli to w pełni. Panuje bowiem przekonanie, że był po prostu słaby, ale dla mnie to jest pozbawione sensu. Był zbyt miłosierny do tej pracy i to poczucie obowiązku go wykończyło.

Najbardziej zaciekawiło mnie to, że nie był zepsuty przez władzę. Chciał pokoju ponad wszystko. Czy gdyby był dyktatorem, to uczyniłoby go to lepszą postacią? Czy bardziej satysfakcjonujące byłoby, gdyby został pokazany jako tyran? On taki nie był.

Ród smoka bez króla Viserysa granego przez Paddy’ego Considine’a nie będzie taki sam. Trzeba jednak przyznać, że śmierć króla była nieunikniona, a przyszłe wydarzenia będą bezpośrednio z nią związane.

Najnowszy serial od HBO wkracza w decydującą fazę. W pierwszym sezonie widzowie będą mieli okazję obejrzeć jeszcze dwa odcinki, w których w końcu zobaczymy Taniec Smoków, czyli wojnę domową rodu Targaryenów.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej