futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 18 września 2023, 20:45

Oto najbardziej nieoczekiwane skróty klawiszowe w Windows 11

W znajdziemy wiele skrótów Windows 11. Wiele z nich ułatwia nam codzienne życie. Nie wszystkie z nich są jednak przydatne. Tuta znajdziecie najbardziej niespodziewane kombinacje klawiszowe.

Źródło fot. Unsplash | Jay Zhang
i

Jak już zapewne dobrze wiecie, skróty klawiszowe potrafią ułatwić nam życie. Oczywiście jest to tylko teoria. W systemie Windows 11 znajdziemy bowiem również takie, które są przesadnie skomplikowane. Wśród nich znajdziemy te prowadzące do różnych aplikacji i portali należących do Microsoftu, takich jak Linkedin czy też Word.

Wszystkie te „skróty” wymagają kliknięcia, aż pięciu klawiszy jednocześnie. I od razu rodzi się pytanie. Po co właściwie powstały? Są długie przez co ciężko je zapamiętać. Dodatkowo ich ułożenie jest umiarkowanie wygodne dla naszch dłoni. Oczywiście możecie przekonać się o tym sami. Wystarczy spróbować poszczególnych kombinacji.

  1. Linkedin: Ctrl + Shift + Alt + Win + L (musicie mieć ustawioną przeglądarkę Edge jako domyślną)
  2. Microsoft Word: Ctrl + Shift + Alt + Win + W
  3. Power Point: Ctrl + Shift + Alt + Win + P
  4. One Drive: Ctrl + Shift + Alt + Win + D

Jak możecie łatwo zauważyć, różnią się one od siebie jedynie ostatnią literą. To właśnie od niej zależy co dokładnie uruchomicie. Oczywiście kombinacji tego typu jest więcej.

Jeśli natomiast faktycznie chcecie poznać skróty klawiszowe, które faktycznie przydadzą się Wam podczas korzystania z Windowsa, to zachęcam Was do zapoznania się z naszymi poprzednimi tekstami.

  1. Wszystkie potężne skróty klawiszowe Windowsa, z których mało kto korzysta
  2. [Win] + [V] to prawdopodobnie najpotężniejszy skrót Windows, którego prawie nikt nie używa

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej