Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 6 lutego 2019, 15:16

autor: Heros99

Oscary 2019 bez głównego gospodarza

Tegoroczna gala rozdania Oscarów odbędzie się bez gospodarza odpowiedzialnego za prowadzenie całej ceremonii. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej podjęła taką decyzję po rezygnacji Kevina Harta z tego stanowiska.

Neil Patrick Harris podczas 87. ceremonii wręczenia Oscarów - Oscary 2019 bez głównego gospodarza  - wiadomość - 2019-02-06
Neil Patrick Harris podczas 87. ceremonii wręczenia Oscarów

Jak informuje Fox News, Amerykańska Akademia Filmowa podjęła ostateczną decyzję o tym, że tegoroczna gala wręczenia Oscarów odbędzie się bez udziału osoby piastującej stanowisko gospodarza. W grudniu 2018 roku podano, że za prowadzenie show będzie odpowiedzialny Kevin Hart. Internauci szybko zareagowali na tę decyzję i zaczęli przypominać stare, homofobiczne wypowiedzi komika. Największe oburzenie wywołały słowa na temat największego lęku, jakim jest wychowanie syna, który, kiedy dorośnie, będzie osobą homoseksualną.

W efekcie Hart zrezygnował z prowadzenia tegorocznych Oscarów. Od tego czasu w sieci toczyła się dyskusja na temat tego, kto przejmie jego rolę. Jak się ostatecznie okazało, w tym roku nie uświadczymy występów żadnego gospodarza gali.

Ostatnie rozdanie Oscarów bez prowadzącego odbyło się w 1989 roku. Ceremonię uznano za katastrofę, która rozpoczęła się 12-minutowym segmentem muzycznym zamiast standardowego wystąpienia prowadzącego, okraszonego żartami i błyskotliwymi wypowiedziami. Oby osoby odpowiedzialne za przebieg gali uczyły się na błędach i tegoroczne show okazało się interesującym wydarzeniem kulturowym.

Ze względu na to, że podczas 91. gali rozdania statuetek zabraknie prowadzącego, cała ceremonia opierać się będzie na osobowościach gwiazd, które będą wręczać nagrody. Zobaczymy między innymi: Awkwafinę, Jennifer Lopez, Daniela Craiga, Chrisa Evansa, Charlize Theron, Gustavo Dudamela czy Whoopi Goldberg.

Przypominamy, że tegoroczna gala wręczenia Oscarów odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego (czasu polskiego) w Los Angeles. Wśród nominowanych filmów znalazła się polska produkcja Zimna Wojna, która ma szansę zgarnąć statuetkę za ”najlepszy film nieanglojęzyczny” oraz ”najlepsze zdjęcia”. Amerykańska Akademia Filmowa doceniła również Pawła Pawlikowskiego – twórcę filmu, który powalczy o nagrodę dla najlepszego reżysera. Liderami w wyścigu po nagrody jawią się natomiast Czarna Pantera, Roma i Faworyta.

  1. Oficjalna strona 91. gali wręczenia Oscarów
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.