Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2022, 16:45

Udane oldskulowe RPG Solasta dostało tryb co-op i duży dodatek

RPG Solasta: Crown of the Magister w końcu pozwala się bawić wspólnie ze znajomymi w trybie kooperacji. Gracze otrzymali też nowy dodatek oraz garść darmowych usprawnień.

Ciepło przyjęta gra RPG Solasta: Crown of the Magister, która nawiązuje do takich tuzów gatunku jak Divinity: Original Sin czy Baldur’s Gate, otrzymała fabularne rozszerzenie – Lost Valley. Dodatek można już zakupić na Steamie i GOG.com za 53,99 zł, aczkolwiek i bez niego na posiadaczy gry czeka sporo dobrego od studia Tactical Adventures. Część z atrakcji przygotowanych przez twórców prezentuje poniższy zwiastun.

Darmowa aktualizacja

Premierze dodatku towarzyszy aktualizacja, która sama w sobie wprowadziła sporo nowości. Najważniejszą z nich jest sieciowy tryb kooperacji dla 2-4 graczy. Ze znajomymi można się bawić zarówno w oficjalnych, jak i fanowskich kampaniach.

Co więcej, wszystkie pliki zapisu dla jednego gracza są kompatybilne z co-opem i vice versa, a zawartość DLC jest dostępna nawet dla uczestników sesji nieposiadających go w swojej kolekcji – wystarczy, że zakupi je gospodarz gry.

Poza tym aktualizacja dodaje garść innych nowości, w tym magów w końcu inkantujących zaklęcia na głos, dodatkowe funkcje edytora Dungeon Maker oraz rozmaite usprawnienia. Usunięto też masę błędów.

Lost Valley i promocja na Steamie

Główną atrakcją dodatku jest nieliniowa kampania fabularna, w której staramy się uciec z doliny skrywającej zapomniane sekrety. Ta oferuje cztery nowe środowiska i wrogów (w tym golemy i gigantów), a przygodę może zwieńczyć kilka różnych zakończeń, co zachęca do wielokrotnego przechodzenia rozszerzenia.

  1. Lost Valley to także nowe podklasy dla każdej z dziewięciu klas postaci. Wśród nich znajdziemy m.in. czarownika przyciągającego złe duchy oraz nadwornego maga (szczegółowe informacje na ich temat znajdziecie na oficjalnym forum Solasty).
  2. Warto wspomnieć, że podstawowa wersja Solasty oraz zestaw ze wszystkimi DLC są obecnie dostępne w dużej przecenie na Steamie. Z oferty możecie skorzystać do 21 kwietnia.

Interesuje Cię Solasta: Crown of the Magister? Przeczytaj też:

  1. Baldur's Gate 3 nie spełnia oczekiwań? Solasta może być RPG dla Ciebie