Katastrofa Titana przypieczętowała los OceanGate. Na oficjalnej stronie firmy pojawił się komunikat informujący o zawieszeniu działalności.
Historia OceanGate powoli zbliża się do końca. Po katastrofie Titana zdecydowano się przerwać organizowanie podwodnych ekspedycji. Informacja ta pochodzi z oficjalnej strony firmy. Mamy wiec pewność, że jest ona prawdziwa.
Taki obrót sytuacji nie powinien dziwić. Polityka firmy oraz sam przebieg katastrofy Titana budzą wiele kontrowersji. Mająca miejsce 18 czerwca wyprawa do wraku Titanica zakończyła się implozją, która pochłonęła życie pięciu osób – w tym CEO OceanGate, Stocktona Rusha. Ne była to pierwsza wyprawa tego typu organizowana przez firmę. Wcześniej jednak nie doszło do tragedii.
Obecnie sprawie wypadku przygląda się Kanadyjska Rada Bezpieczeństwa Transportu (TSB). Chociaż oficjalnie nie wszczęła ona śledztwa to wysłała ona śledczych na miejsce katastrofy. Możliwe więc, że z czasem poznamy dokładny przebieg wydarzenia.
1

Autor: Agnieszka Adamus
Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.